2022-11-29 18:19 Adrian Gałuszka , fot. Marcin Rajczak

Głośne nazwisko na konferencji Lecha

Lech Conference to tradycyjnie pozycja obowiązkowa dla każdego trenera pragnącego pogłębić swój warsztat, ale… nie tylko. Każdego roku w organizowanym przez Kolejorza wydarzeniu bierze udział także wiele osób związanych z futbolem w innych rolach. Podczas 13. edycji jednej z największych konferencji szkoleniowych w Polsce szczególna gratka czeka także na młodzieżowych skautów. Będzie nią prelekcja jednego z najwybitniejszych europejskich specjalistów w tej dziedzinie, Paulo Nogi, który opowie o identyfikacji talentu w akademii Sportingu Lizbona.

52-letni Portugalczyk pełni obecnie funkcję koordynatora skautingu młodzieżowego w jednej z najbardziej znamienitych szkół piłkarskich na Starym Kontynencie, Sportingu Lizbona. To właśnie w tym klubie rozpoczynał swoją karierę jako skaut na początku ubiegłej dekady, a jego umiejętności pozwoliły mu zajść na sam europejski szczyt. Po okresie przewodzenia akademii FC Porto wyjechał po raz pierwszy za granicę, a konkretnie do chińskiego Shandong Luneng, z którego w 2017 trafił do słynnego Paris Saint-Germain. We francuskim gigancie sprawował jedną z najważniejszych ról w pionie sportowym, ponieważ był w nim dyrektorem technicznym. To w połączeniu z poprzednimi osiągnięciami sprawiło, że ponownie zainteresował się nim klub ze stolicy Portugali, Sporting.

W swoim wystąpieniu Paulo Noga przybliży tematykę identyfikacji talentu w juniorskiej piłce oraz koordynacji procesów związanych z dalszym rozwojem zawodnika. Starania o tego prelegenta organizatorzy Lech Conference czynili już od dłuższego czasu, celując w jakościową prelekcję eksperta do sprawy futbolu młodzieżowego.

- Pozostajemy w bardzo bliskich relacjach ze Sportingiem, którego drużynę będziemy gościć po raz kolejny przy okazji Enea Lech Cup. Portugalczycy bardzo chwalą sobie zarówno organizowaną przez nas konferencję oraz sam turniej w kategorii do lat 12, wizyta w Poznaniu to dla nich stały punkt w kalendarzu. Cieszy nas, że w rolę prelegenta wcieli się jedna z najważniejszych postaci ich akademii, ponieważ wystąpienie Paulo to gwarancja ogromu wiedzy przekazanej uczestnikom wydarzenia. Spotykamy się wręcz z głosami pozytywnego zaskoczenia ze strony już zapisanych na nadchodzące Lech Conference, że udało nam się takie nazwisko na nie sprowadzić. To wyraźny dowód na to, że nie stoimy w miejscu i dokładamy wszelkich starań, by z roku na rok ta konferencja wchodziła na coraz wyższy poziom i była dla naszych gości zwyczajnie możliwie jak najbardziej atrakcyjna - tłumaczy koordynator Lech Conference, Hubert Nowacki.

Zapisz się na Lech Conference 2022

Żeby zapewnić sobie miejsce na tegorocznej konferencji odbywającej się w piątek, 2 grudnia, należy odwiedzić stronę biletową Lecha Poznań oraz postępować zgodnie z podanymi pod tym adresem instrukcjami.

Nie zwlekaj, zapoznaj się z harmonogramem nadchodzącego wydarzenia i kup bilet na Lech Conference 2022 już dziś!

Konferencja jest certyfikowana, za udział w niej przysługuje pięć godzin do licencji trenerskiej. Żeby je uzyskać, należy zarejestrować się równolegle na stronie pzpn24.pl.*

Grassroots D - 5 godzin/punktów
Grassroots C - 5 godzin/punktów
UEFA B - 5 godzin/punktów
UEFA A - 5 godzin/punktów
UEFA Elite Youth A - 5 godzin/punktów
UEFA PRO - 2 godziny/punkty

* Rejestracja na stronie pzpn24.pl nie jest jednoznaczna z otrzymaniem wejściówki na nadchodzące wydarzenie. Tę w dalszym ciągu należy nabyć na stronie biletowej Lecha Poznań.

Następne mecze

Środa 01.02 godz.19:00
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań
Niedziela 05.02 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Miedź Legnica

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij