2022-09-22 22:42 Lilianna Szymczak , fot. Przemysław Szyszka

Šatka zagrał w kadrze

Obrońca Lecha Poznań, Lubomír Šatka wystąpił w domowym meczu reprezentacji Słowacji z Azerbejdżanem. Nasi południowi sąsiedzi przegrali 1:2, a gracz Kolejorza zagrał pełne 90 minut.

Słowacy do meczu z Azerbejdżanem przystępowali z drugiego miejsca w grupie trzeciej w trzeciej dywizji Ligi Narodów. Czwartkowi rywale naszych południowych sąsiadów byli tuż za nimi z dwoma punktami straty. I już po pierwszej połowie było wiadomo, że o utrzymanie stanu rzeczy sprzed pierwszego gwizdka będzie trudno, bowiem goście prowadzili 1:0. Po zmianie stron kolejne bramki padły dopiero w doliczonym czasie gry - najpierw Słowacy wyrównali po rzucie karnym, a po chwili drużyna Azerbejdżanu odpowiedziała drugim trafieniem, które dało im zwycięstwo.

Ogólnie w reprezentacji Słowacji Lubomir Šatka ma już dwadzieścia osiem meczów, z czego tylko trzy razy nie wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka. Teraz przed lechitą szansa na kolejny występ. W niedzielę, 25 września o 18:00 Słowacy, którzy teraz zajmują trzecie miejsce w grupie, zagrają na TSC Arena z ostatnią w tabeli Białorusią.