2019-08-12 10:51 Adrian Gałuszka , fot. Adam Jastrzębowski

Szczególny weekend rezerw

W miniony weekend dwukrotnie uhonorowani z okazji awansu na szczebel centralny zostali zawodnicy rezerw Lecha. Najpierw przed piątkowym meczem PKO Ekstraklasy zespół trenera Rafała Ulatowskiego odebrał na murawie Stadionu Poznań specjalne statuetki, natomiast w niedzielę w imieniu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej trener koordynator Marcin Drajer wręczył okolicznościowy puchar na ręce Dariusza Dudki.

W piątek kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem starcia pomiędzy Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław na boisku w obecności około 30 tysięcy kibiców pojawili się ci, którzy dołożyli swoją cegiełkę do historycznego osiągnięcia niebiesko-białych. Na ręce graczy, członków sztabu szkoleniowego oraz trenerów nagrody wręczyli klubowi dyrektorzy sportowi: Tomasz Rząsa oraz Marcin Wróbel. Nie zabrakło gratulacji, słów uznania, a także pamiątkowych zdjęć. Szacunek swoim kolegom z ekipy oddał również jej były kapitan, Dariusz Dudka, który wraz z końcem minionego sezonu zakończył karierę piłkarską i został pracownikiem pionu sportowego Akademii Lecha Poznań.

Miła uroczystość sprawiła wiele radości wszystkim uhonorowanym, którzy docenili ten gest ze strony klubu. - To dla nas świetna sprawa, że klub o nas pamięta i docenia nasze osiągnięcia z zeszłego sezonu. Fajne przy tym wszystkim było to, że ceremonia odbyła się przy 30 tysiącach ludzi. Nie ma co ukrywać , że taka duża liczba kibiców robi spore wrażenie. Super jest otrzymać nie tylko pamiątkowe statuetki od klubu, ale także głośne brawa od zapełnionych trybun - podkreśla Paweł Tupaj, który w ostatnim spotkaniu rezerw ze Skrą Częstochowa zdobył swoją premierową bramkę na poziomie krajowym.

- Bardzo nam miło, że mogliśmy odebrać gratulacje przed tak dużą publicznością, brawa tylu tysięcy ludzi to coś niezwykłego. Cieszymy się z tego awansu, ale teraz już gramy w drugiej lidze i teraz tam trzeba robić dobrą robotę. Fajnie, że kibice nas docenili i mamy nadzieję, że będą śledzić teraz również zespół rezerw - ocenia Mateusz Skrzypczak, który bardzo szybko przełożył słowa na czyny. W niedzielę bowiem to on w roli kapitana wyprowadził drugą drużynę Kolejorza na pojedynek z częstochowianami.

Jeszcze przed jego początkiem doszło do kolejnej uroczystości, a tym razem jej inicjatorem był Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. W jego imieniu specjalny puchar za wywalczenie awansu do drugiej ligi podarował na ręce Dudki trener koordynator, Marcin Drajer. W imieniu całego klubu dziękujemy bardzo za docenienie starań wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do tego historycznego osiągnięcia rezerw Kolejorza.

Następne mecze

Środa 08.07 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Niedziela 12.07 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij