2019-08-12 15:14 Wiktoria Łabędzka , fot. Adam Jastrzębowski

Gumny odebrał nagrodę dla Młodzieżowca Miesiąca

Obrońca Lecha Poznań, Robert Gumny został wyróżniony tytułem Młodzieżowca Lipca PKO Ekstraklasy. 21-latek jest pierwszym lechitą, który zwyciężył w tym plebiscycie. Przed piątkowym spotkaniem ze Śląskiem Wrocław odebrał zasłużoną nagrodę.

Obrońca zapracował na wyróżnienie dobrą dyspozycją w niebiesko-białych barwach. W wyścigu o tytuł Młodzieżowca Miesiąca wyprzedził klubowego kolegę, Kamila Jóźwiaka oraz Bartosza Bidę z Jagiellonii Białystok. W lipcu wystąpił w dwóch ligowych spotkaniach, w których co prawda nie zanotował asysty, ani trafienia - tak jak jego oponenci - ale zaprezentował bardzo dobrą postawę w defensywie, kilkukrotnie efektownie podłączając się do akcji ofensywnych swojego zespołu.

Dla Gumnego była to druga nominacja do tytułu, który przyznawany jest w ramach współpracy ekstraklasy i PKO Banku Polskiego. W grudniu ubiegłego roku przegrał rywalizację z bramkarzem stołecznego klubu, Radosławem Majeckim, jednak w lipcu nie miał sobie równych. Zasłużoną nagrodę odebrał tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka rozpoczynającym piątkowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Kolejorz jest już siódmym klubem w dziejach, którego gracz zgarnął tę nagrodę.

O tytuł Młodzieżowca Miesiąca mogą ubiegać się zawodnicy urodzeni w 1998 roku lub młodsi, posiadający polskie obywatelstwo. Trójka pretendentów - wraz z laureatem - wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej.

Następne mecze

Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij