2020-10-22 21:57 Lilianna Szymczak , fot. Przemysław Szyszka

Trenerzy po meczu Lech - SL Benfica

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy Lech Poznań przegrał z SL Benfiką 2:4. Oto, jak to spotkanie skomentowali trenerzy obu zespołów.

JORGE JESUS (TRENER SL BENFICA):

- Zwycięstwo Benfiki było zasłużone. Cieszę się, że moja drużyna tak dobrze rozpoczęła tegoroczną grę w Ligę Europy. To był szczególny dzień dla Darwina Núñeza, który strzelił swoje pierwsze gole dla zespołu. Lech sprawił nam wiele kłopotów, miał swoje okazje do zdobycia bramek, więc możemy być zadowoleni z tego zwycięstwa.

DARIUSZ ŻURAW (TRENER LECHA POZNAŃ):

- Niestety rozpoczęliśmy naszą przygodę w Lidze Europy od porażki, ale myślę, że zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Bramki, które zdobywała Benfica po naprawdę dobrych akcjach, widać było ogromne umiejętności portugalskich piłkarzy. My też mieliśmy swoje sytuacje, strzeliliśmy dwa gole, mieliśmy jeszcze kilka innych okazji. Grając z takim przeciwnikiem, mieć posiadanie piłki prawie 50 na 50 procent, stworzyć więcej sytuacji niż tak klasowy zespół, to pomimo porażki, możemy być podbudowani naszym występem i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jeśli dalej pójdziemy w tym kierunku, to do dobrej gry dołożymy punkty oraz zwycięstwa.

Jestem zadowolony z postawy moich piłkarzy. Był nawet taki moment, że zamknęliśmy Benfikę w jej polu karnym. Myślę, że niejednemu zespołowi to się nie uda.

Następne mecze

Niedziela 06.12 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Podbeskidzie Bielsko - Biała
Czwartek 10.12 godz.18:55
Lech Poznań
vs |
Rangers F.C.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij