2019-06-06 16:00 Mateusz Jarmusz , fot. bytoviabytow.pl

Michał Chamera trenerem bramkarzy

Poznaliśmy nowego członka sztabu szkoleniowego Dariusza Żurawia. Jest nim Michał Chamera, który będzie pełnił funkcję trenera bramkarzy. - Zdecydowaliśmy się na szkoleniowca, który będzie miał dobry kontakt z naszą dosyć młodą trójką bramkarzy - mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Michał Chamera w czasie kariery zawodniczej występował w wielu klubach, ale najlepiej został zapamiętany z gry w Arce Gdynia. W 2005 roku awansował z nią do ekstraklasy i to właśnie w barwach klubu, którego kibice są zaprzyjaźnieni z fanami Kolejorza, debiutował w tych rozgrywkach. Po pół roku przeszedł do Polonii Warszawa, w której zaliczył swoje ostatnie mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W trakcie gry w piłkę miał także epizod zagraniczny, kiedy bronił dostępu do bramki w duńskim Brabrand IF. Karierę piłkarską zakończył zaledwie w wieku trzydziestu lat, po czym rozpoczął pracę jako szkoleniowiec.

Na początku objął stanowisko koordynatora ds. szkolenia bramkarzy w rezerwach i młodzieżowych grupach Arki Gdynia. Następnie na ponad trzy lata wyjechał do Kataru, gdzie pełnił rolę trenera golkiperów w miejscowym klubie Muaither S.C. Początkowo występował on w drugiej lidze, jednak w czasie, kiedy pracował tam Michał Chamera awansował on do rozgrywek tamtejszej ekstraklasy. Od roku 37-latek pełnił tę samą funkcję w pierwszoligowej Bytovii Bytów. Jednym z piłkarzy bytowskiego klubu był w tym czasie były lechita, Filip Burkhardt. - Oczywiście jako piłkarz z pola nie miałem aż takiego kontaktu z Michałem Chamerą, ale na pewno mogę powiedzieć, że bramkarze byli zadowoleni z jego warsztatu i metod treningowych. U piłkarzy grających na tej pozycji wymaga bardzo dobrej gry nogami i widać było, że w treningach kładł na to nacisk - podsumowuje poznaniak.

Jednym z kluczowych elementów przy wyborze nowego trenera bramkarzy w pierwszym zespole Lecha Poznań była wcześniejsza praca za granicą oraz obycie w trenowaniu zagranicznych golkiperów. - Michał Chamera jest młodym trenerem, ale z dużym doświadczeniem. Posiada licencję UEFA Goalkeeper, czyli najwyższe wykształcenie w jego obszarze pracy. Cały czas się dokształca i aktualnie jest w trakcie obrony doktoratu na gdańskiej AWFiS - mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

- Przed wyborem nowego trenera zebraliśmy sporo opinii o różnych kandydatach i najbardziej spodobała nam się właśnie kandydatura Michała Chamery. Równocześnie bardzo polecał go Wojciech Kowalewski, który obecnie pracuje z Jackiem Magierą przy reprezentacji Polski U-20. Zdecydowaliśmy się na szkoleniowca, który będzie miał dobry kontakt z naszą dosyć młodą trójką bramkarzy. Ważne dla nas jest także doświadczenie międzynarodowe, co będzie pomocne przy pracy z Mickey van der Hartem - kontynuuje.

Michał Chamera zastąpi na stanowisku trenera bramkarzy Roberta Mioduszewskiego, który pełnił tę funkcję od 2 kwietnia 2019 roku.

Następne mecze

Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij