Dzień meczowy

Wybierasz się na mecz Lecha Poznań i nie wiesz jak dojechać na Enea Stadion? Tutaj znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje jak dotrzeć na spotkanie Kolejorza.

DOJAZD SAMOCHODEM, AUTOKAREM, MOTOCYKLEM

Z centrum:
Z centrum Poznania na stadion są 4 km. Najprostszy dojazd jest ulicą Grunwaldzką (od Ronda Kaponiera jedziemy cały czas prosto aż do skrzyżowania z ulicą Bułgarską, gdzie należy skręcić w prawo).

Z autostrady:
Z autostrady A2 na stadion jest 8 kilometrów. Należy zjechać na węźle Komorniki, a następnie kierować się ulicą Głogowską w stronę centrum. Po przejechaniu 5,5 km skręcamy w lewo w ulicę Ściegiennego, która następnie łączy się z ulicą Jugosłowiańską. Jedziemy cały czas prosto. Po skrzyżowaniu z ulicą Grunwaldzką, ulica Jugosłowiańska łączy się z ulucą Bułgarską, przy której znajduje się stadion.

Z lotniska:
Z lotniska Ławica na stadion jest 4,5 kilometra. Z lotniska należy wyjechać w ulicę Bukowską w lewo i jechać w stronę centrum przez 2,7 km. Na skrzyżowaniu z ulicą Bułgarską skręcamy w prawo i kontynuujemy podróż przez 1,8 km.

TAXI:
Dojazd na stadion jest również możliwy jedną z wielu korporacji Taxi dostępnych na terenie Poznania. Enea Stadion znajduje się przy ulicy Bułgarskiej 17.

Żeby zwiększony napływ samochodów nie powodował zakłóceń w normalnym ruchu miejskim i nadmiernych uciążliwości dla okolicznych mieszkańców, opracowane zostały zmiany organizacji ruchu na ulicach i osiedlach w pobliżu stadionu - przed, w trakcie i po zakończeniu imprez. Ich celem jest zwłaszcza umożliwienie w tym czasie sprawnego i bezpiecznego ruchu lokalnego, w tym dojazdu mieszkańców do posesji oraz ograniczenie parkowania w sposób nielegalny i uciążliwy.

W związku z tym na czas dojazdu kibiców zamykane będą wjazdy w najbliższe stadionu ulice lokalne od strony ul. Grunwaldzkiej i Bułgarskiej, wjazdy w ul. Świerzawską i Wałbrzyską oraz wjazdy od strony południowej w ul. Słoneczną i Wawerską. Osoby, które zdecydują się na przyjazd własnymi autami, powinny kierować się na okoliczne parkingi i muszą się liczyć z niezbędnymi w tej sytuacji ograniczeniami. Aby uniknąć przedmeczowych utrudnień, warto rozważyć wcześniejszy przyjazd na wybrany parking. Nad porządkiem i bezpieczeństwem komunikacyjnym w okolicy stadionu czuwać będą wzmocnione służby Policji, Straży Miejskiej i Nadzoru Ruchu MPK.

MOŻLIWOŚC PARKOWANIA

W okolicy stadionu znajduje się kilka parkingów, z których mog skorzystać kibice:

 • parking przy Enea Stadionie ul. Ptasia (800 miejsc, 15 zł/mecz, 7 zł w abonamencie);
 • parking ul. Smoluchowskiego (100 miejsc, 500 m od stadionu, 10 zł/mecz);
 • parking Business Garden ul. Kolorowa (100 miejsc, 1,1 km od stadionu, 2 zł/h);
 • parking przy budynku Pixel Poznań ul. Grunwaldzka (100 miejsc, 1,8 km od stadionu, 3 min. tramwajem, 2,50 zł/1h, następne godz. 4 zł);
 • parking ul. Cmentarna/Grunwaldzka, 164 miejsca, 2,4 km od stadionu, 7 min. tramwajem, darmowy);
 • Green Parking ul. Ułańska (300 miejsc, 3 km od stadionu, 6 min. tramwajem, 5 zł/h);
 • Wielopoziomowy Parking Podziemny MTP ul. Głogowska (650 miejsc, 4,1 km od stadionu, 11 min. tramwajem, 7 zł/h);
 • parking buforowy przy Dworcu Zachodnim (77 miejsc, 4,1km od stadionu, 12 min. tramwajem, 3zł/h);
 • parking pod Kaponierą (240 miejsc, 4,2 km od stadionu, 11 min. tramwajem, 4zł/h).

Przy Strefie Sportu stadionu (od ul. Ptasiej) znajdują się stojaki rowerowe.

DOJAZD KOMUNIKACJĄ ZBIOROWĄ

Pod Enea stadion dojeżdżają tramwaje linii 1, 6, 15 oraz autobusy 163, 191 oraz 193. Zatrzymują się one na przystanku Stadion Miejski. Szczegółowy rozkład tutaj>>>

Skorzystanie z komunikacji miejskiej pozwoli ominąć utrudnienia w ruchu w dniu meczowym. Dojeżdżający samochodami spoza Poznania mogą skorzystać z parkingów, z których na stadion mogą łatwo dostać się pieszo lub komunikacją miejską. W dniu spotkania wokół stadionu zmienia się także organizacja ruchu, więc warto wcześniej zaplanować swoją podróż.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA I TRAMWAJOWA PRZED MECZEM
Linie nr 163, 191, 193 - obsługa bardziej pojemnym taborem
Linie nr 1, 6, 15 - dodatkowe kursy

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA I TRAMWAJOWA PO MECZU
Linie nr 163, 191, 193 - dodatkowe kursy
Linie nr 1, 6, 15 - dodatkowe kursy

Korzystający z komunikacji muszą pamiętać, że bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnych przejazdów. Na wszystkich liniach kursujących w dniu meczu obowiązuje taryfa opłat ZTM Poznań. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania ważnego biletu na przejazd.

OTWARCIE BRAM I WEJŚCIE NA STADION

Bramy Enea Stadionu są otwierane na 1,5 godziny przed pierwszym gwizdkiem. Celem usprawnienia wejścia rekomendujemy wcześniejsze przybycie. W tym samym czasie otwierane są również Strefy Premium.

Jak najszybciej wejśc na stadion? Przede wszystkim przygotuj swoją wejściówkę i udaj się do wyznaczonego na bilecie wejścia.

 • Znajdź wejście, którego numer widnieje na Twoim bilecie lub paragonie zakupu biletu. W przypadku zakupu biletu na kartę kibica przez Internet musisz zapamiętać, którym kołowrotkiem wejdziesz na mecz lub zapisać sobie te dane.
 • Przygotuj dokument tożsamości i swój bilet:
  - bilet wydrukowany na kartce formatu A4 - zegnij na 3 części wzdłuż linii na wydruku
  - bilet mobilny (na aplikacji, SMS) - otwórz i upewnij się, że kod kreskowy jest widoczny, ustaw maksymalną jasność ekranu
  - bilet na karcie kibia - wyjmij kartę kibica z kieszeni/portfela.
 • Podejdź do kołowrotka i ustaw się do niego bokiem. Zbliż do czytnika kartę kibica, wydrukowany bilet lub telefon z wczytanym biletem. Gdy zapali się zielone światło, pchnij kołowrotek barkiem i przejdź na teren stadionu. Pamiętaj, by bagaż (torbę/torebkę) trzymać blisko ciała, najlepiej przed sobą. Skasowanie biletu umożliwia obrót kołowrotka tylko jeden raz.

MASTER LECH SPORT BAR

Jeśli chcesz uniknąć korków i kolejek, to możesz wcześniej pojawić się na Enea Stadionie. Przy Trybunie im. Czapczyka znajduje się Master Lech Sport Bar.
Lokal z szeroką oferą gastronomiczną stworzony został typowo dla fanów sportu i piłki nożnej. W dni meczowe pojawiają się specjalne promocje, z których warto skorzystać.

KIOSKI GASTRONOMICZNE

Przed, w trakcie, a także po meczu zapraszamy do korzystania z oferty kiosków gastronomicznych na Enea Stadionie. W menu, które wszystkim kibicom doda sił w dopingowaniu, znajdują się:

PRODUKTY

CENA

hot-dog

14,00 zł

kiełbasa w bułce

18,00 zł

kawa (300ml)

8,00 zł

herbata (300ml)

8,00 zł

piwo (0,4l)

15,00 zł

Lech Free (0,4l)

15,00

PIWO ZESTAW 4 szt. x 0,4l

56,00 zł

PIWO ZESTAW 6 szt. X 0,4l

78,00 zł

nachosy

16,00 zł

popcorn

14,00 zł

COCA-COLA ZESTAW 4 szt. x 0,5l

54,00 zł

COCA-COLA 0,5l

14,00 zł

COCA-COLA ZERO 0,5l

14,00 zł

FANTA 0,5l

14,00 zł

SPRITE 0,5l

14,00 zł

FUZE TEA 0,5l

14,00 zł

WODA GAZ/NIEGAZ 0,5l

8,00 zł

SOK POMARAŃCZOWY

12,00 zł

SOK JABŁKOWY

12,00 zł

BURN

10,00 zł

MONSTER

14,00 zł

zestaw - hot-dog + cola

26,00 zł

zestaw - kiełbasa + piwo

29,00 zł

zestaw - popcorn + cola

24,00 zł

zestaw - nachos + cola

28,00 zł

STACJA KOLEJORZ - SKLEP LECHA POZNAŃ NA ENEA STADIONIE

Stacja Kolejorz na Enea Stadionie znajduje się w narożniku Trybun im. Białasa oraz Czapczyka. W dni meczowe otwarty jest co najmniej trzy godziny przed początkiem meczu do momentu rozpoczęcia spotkania oraz godzinę po jego zakończeniu. Zapraszamy po klubowe pamiątki oraz niebiesko-białe ubrania i gadżety.

Zachęcamy również do odwiedzania sklepu online pod adresem: sklep.lechpoznan.pl >>>

KASY

Na terenie Enea Stadionu czynne są dwie kasy (KASA 2 oraz KASA 3), w których można zakupić bilety na mecze lub zgłosić reklamacje. Dodatkowo w kasie biletowej nr 3 działa depozyt - jest on otwarty 1,5 godziny przed meczem i jest czynny do 15 minut po zakończeniu spotkania. Pozostawienie rzeczy w depozycie jest bezpłatne.

Godziny pracy kas Enea Stadionu:

W dni meczowe kasy stadionu czynne są w godzinach:
poniedziałek - sobota 10:00 - do końca pierwszej połowy meczu
niedziela 13:00 - do końca pierwszej połowy meczu

W dni niemeczowe bilety sprzedawane są w Punkcie Biletowym w Stacji Kolejorz na Enea Stadionie, czynnym w godzinach:
poniedziałek - piątek 10:00 - 19:00 oraz soboty 10:00 - 15:00

INFOLINIA

W razie pytań dotyczących biletów na mecze prosimy o kontakt pod numerem 61 886 30 30 (od poniedziałku do piątku, godz. 10:00 - 17:00) lub do wypełnienia formularza elektronicznego znajdującego się tutaj >>>

REGULAMIN / ZABRONIONE PRZEDMIOTY

Regulamin znajduje się tutaj >>>

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij