2018-03-20 11:13 Lilianna Szymczak , fot. Michał Jakubowski

Zwycięzcy "Kolejorz gra z klasą" nagrodzeni

Za nami druga edycja "Kolejorz gra z klasą". Szkoła Podstawowa nr 51 z Poznania już po raz drugi zdobyła największą liczbę punktów i wspólnie ze swoim kapitanem, Maciejem Makuszewskim mogła cieszyć się ze zwycięstwa w naszej zabawie. Przed meczem Lecha Poznań z Lechią Gdańsk uczniowie otrzymali pamiątkowy puchar.

Zwycięzcy po raz drugi

Celem projektu "Kolejorz gra z klasą" jest propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci. Klub po raz drugi odwiedzał poznańskie szkoły podstawowe, w których na najmłodszych czekało wiele atrakcji. W obu edycjach walka o końcowe zwycięstwo była bardzo wyrównana, jednak najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 51 mieszczącej się na osiedlu Lecha. Co ciekawe, placówka ta już po raz drugi zdobyła najwięcej punktów. Uczniów do zwycięstwa ponownie poprowadził zresztą skrzydłowy Kolejorza, Maciej Makuszewski.

- Obie edycje "Kolejorz gra z Klasą" spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród najmłodszych kibiców. Uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych przez nas konkurencjach, a także chętnie rozmawiali z zawodnikami, którzy przyjeżdżali do ich szkół. Postanowiliśmy kontynuować naszą zabawę i zorganizować trzecią edycję. Liczymy, że i tym razem przyniesie ona wiele pozytywnych emocji, a rywalizacja między poszczególnymi placówkami - oczywiście w duchu fair-play - będzie bardzo wyrównana - mówi Szymon Goc z działu promocji i reklamy Lecha Poznań.

Piłkarze ponownie kapitanami, urozmaicone konkurencje

Względem poprzednich dwóch edycji nie zmieni się jedno - przeprowadzony zostanie trening z udziałem trenera Lech Poznań Football Academy i piłkarza pierwszej drużyny Kolejorza. O tym, jacy zawodnicy, a zarazem kapitanowie pojawią się w danych placówkach, uczniowie dowiedzą się krótko przed rozpoczęciem wydarzenia. Kapitan będzie starał się poprowadzić dzieci do zwycięstwa w klasyfikacji międzyszkolnej. W jaki sposób? Uczniowie będą wykonywać przygotowane przez organizatorów zadania z piłką, a następnie najlepsi z nich, jako reprezentanci szkoły, wezmą udział w konkursie na punkty. Rozgrywka będzie obejmować pięć kategorii. Konkurencje są na razie tajemnicą, ponieważ w rozgrywce pojawią się nowe zadania.

- Podobnie jak w dwóch wcześniejszych edycjach, dopiero po zakończeniu akcji we wszystkich pięciu szkołach stworzona zostanie mini-klasyfikacja w każdej z kategorii. Placówka, która uzyska najlepszy wynik otrzyma 10 punktów, następna 8, kolejna 6, itd. Na koniec punkty we wszystkich kategoriach zostaną zsumowane i w ten sposób będzie wyłoniona zwycięska szkoła. Liczymy, że walka o zwycięstwo ponownie będzie zacięta - kończy Goc.

Następne mecze

Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 23.04 godz.20:30
Podbeskidzie Bielsko - Biała
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij