2018-05-22 16:17 Lilianna Szymczak

Moc wrażeń na pikniku sportowym

Rolkowisko RollRunners, bungee jump, waterball, mega piłkarzyki czy piłkarski dart. To tylko część atrakcji, jakie Lech Poznań przygotował dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, a także finału IX edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018. W sobotę, 2 czerwca przy INEA Stadionie odbędzie się piknik sportowy, a na wszystkie dzieci i ich rodziców czekać będzie mnóstwo zabawy i pozytywnej energii.

Przede wszystkim dobra zabawa

Przy Bułgarskiej od kilku lat organizowane są rozmaite wydarzenia, mające na celu zachęcenie najmłodszych do codziennej dawki ruchu. Tym razem, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Lech Poznań ponownie przygotował wiele atrakcji. Bungee jump, waterball czy mega piłkarzyki to tylko jedne z wielu rozrywek, które czekają przy INEA Stadionie w sobotnie południe. Nowością będzie możliwość spróbowania swoich sił na… rolkach. W weekend 2-3 czerwca, w miejscu poznańskiej Ligawy, uruchomione zostanie Rolkowisko RollRunners. W pierwsze dwa dni otwarcia jazda będzie bezpłatna.

- Zależało nam na tym, żeby dosłownie każdy w naszej propozycji znalazł coś dla siebie - mówi Wojciech Terpiłowski, kierownik działu promocji i reklamy Lecha Poznań. - Dlatego w programie pikniku sportowego znalazły się atrakcje dla dzieci w różnym wieku, lubiących różne formy aktywności ruchowej. Pomyśleliśmy również o tych nieco starszych, którzy mogą skorzystać z powstającego właśnie rolkowiska. Poza jazdą na rolkach, dla tych szukających mocniejszych wrażeń przygotowany został skatepark i tory slalomowe - dodaje.

Oprócz wymienionych atrakcji na najmłodszych czekać będzie ścianka wspinaczkowa oraz zjeżdżalnia. Ponadto na terenie imprezy ustawiona będzie "Budka Foto", w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a także pomalować twarze. Dobra zabawa i solidna dawka endorfin gwarantowana!

Finał sportowej rywalizacji

Poza licznymi atrakcjami dla najmłodszych i tych nieco starszych, przy Bułgarskiej odbędzie się finał Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018. Najlepsze zespoły dzieci do 13. roku życia z całego województwa zmierzą się w rywalizacji w trzech dyscyplinach: piłce nożnej, koszykówce oraz siatkówce. Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a partnerem turnieju został właśnie Lech Poznań.

- Wszystkie nasze inicjatywy, które są skierowane do dzieci, przygotowujemy z myślą o popularyzowaniu aktywnego spędzania czasu. Właśnie w trosce o aktywność i rozwój sportowy najmłodszych, zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z samorządem i udostępnić teren przy Bułgarskiej dla młodych zawodników. Wiemy, że dla uczestników finału to duże przeżycie zobaczyć INEA Stadion od środka i dzięki temu poczuć prawdziwe sportowe emocje - wyjaśnia Wojciech Terpiłowski.

Dla uczestników pikniku sportowego uruchomione będą dwa bezpłatne parkingi:
- bezpłatny parking (A1) - wjazd od ulicy Ptasiej
- bezpłatny parking przed siłowną Fit4Free - wjazd od ulicy Bułgarskiej

Początek pikniku sportowego o godzinie 10:00. Start rolkowiska RollRunners dwie godziny później.

Następne mecze

Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 23.04 godz.20:30
Podbeskidzie Bielsko - Biała
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij