2017-11-07 12:44 Lilianna Szymczak , fot. Przemysław Szyszka

Kolejorz gra z klasą po raz drugi

Trwa druga edycja "Kolejorz gra z klasą". W pierwszym odcinku do rywalizacji stanęli uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1, która znajduje się nieopodal INEA Stadionu, na ulicy Grunwaldzkiej.

Celem projektu "Kolejorz gra z klasą" jest propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci. Klub po raz kolejny odwiedza poznańskie szkoły podstawowe, w których na najmłodszych czeka wiele atrakcji. - Poprzednia edycja "Kolejorz gra z Klasą" spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród najmłodszych kibiców. Uczniowie chętnie brali udział w przygotowanych przez nas konkurencjach, a także chętnie rozmawiali z zawodnikami, którzy przyjeżdżali do ich szkół. Liczymy, że i tym razem będzie wiele pozytywnych emocji, a rywalizacja między poszczególnymi placówkami - oczywiście w duchu fair-play - będzie bardzo wyrównana - mówi Szymon Goc z działu promocji i reklamy Lecha Poznań.

W odwiedzanych szkołach przeprowadzany jest trening z udziałem trenera Lech Poznań Football Academy i piłkarza pierwszej drużyny Kolejorza. W pierwszej ze szkół kapitanem został obrońca Rafał Janicki. O tym, jacy zawodnicy pojawią się w kolejnych placówkach, uczniowie dowiedzą się krótko przed rozpoczęciem wydarzenia. Organizatorom zależy bowiem na jak największej niespodziance.

- Piłkarz biorący udział w naszej akcji staje się kapitanem danej szkoły i stara się poprowadzić uczniów do zwycięstwa w klasyfikacji międzyszkolnej. Najmłodsi mają do wykonywania przygotowane wcześniej zadania z piłką, a następnie najlepsi z nich, jako reprezentanci szkoły, biorą udział w konkursie na punkty. Rozgrywka obejmuje pięć kategorii, m.in. żonglerka, slalom, strzał na dwa kontakty i ze stojącej piłki czy podania z kapitanem - tłumaczy Goc.

Po zakończeniu akcji we wszystkich pięciu szkołach stworzona zostanie mini-klasyfikacja w każdej z kategorii. Placówka, która uzyska najlepszy wynik otrzyma 10 punktów, następna 8, kolejna 6, itd. Na koniec punkty we wszystkich kategoriach zostaną zsumowane i w ten sposób będzie wyłoniona zwycięska szkoła.

Następne mecze

Środa 08.07 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Niedziela 12.07 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij