2020-01-14 14:44 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Trzy dni badań

Od poniedziałku do środy piłkarze Lecha Poznań oprócz treningów biorą także udział w badaniach na terenie poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. - Wyniki dadzą nam informacje, które pomogą bardziej zindywidualizować trening pod kątem poszczególnych zawodników. Dotyczy to zarówno programowania obciążeń wytrzymałościowych, jak również siłowych - mówi trener przygotowania fizycznego Kolejorza, Karol Kikut.

W połowie zeszłego tygodnia lechici rozpoczęli przygotowania do wiosennych meczów ligowych oraz pucharowych. Po pierwszych dniach, w których zaplanowane były po dwa treningi dziennie, początek tego tygodnia wygląda już inaczej. Od poniedziałku niebiesko-biali mają jedną jednostkę treningową dziennie i odbywa się ona po południu. Natomiast od rana zawodnicy biorą udział w badaniach, które prowadzone są na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

- Badania, które realizujemy w tym tygodniu są podzielone na dwa testy. Jeden ocenia wydolność oraz wytrzymałość zawodników i realizowany jest na AWF-ie z pomocą dra Jakuba Kryściaka, a drugim jest TMG, czyli tensomiografia. W tym przypadku oceniamy, jak pracują poszczególne mięśnie w organizmach naszych piłkarzy. Dowiadujemy się czy w treningu potrzebują bardziej bodźca siłowego, wytrzymałościowego, czy aktywacyjnego - tłumaczy trener Karol Kikut.

- Pierwszy test jest biegiem na bieżni w specjalnej masce. Przy jego pomocy oceniany jest wysiłek na trzech różnych prędkościach biegu, które zmieniają się progresywnie w trakcie testu. W drugim przypadku specjalne urządzenie bada ciało zawodnika pod względem pracy jego mięśni - dodaje trener Kikut.

Przez trzy dni, w trakcie których przeprowadzane są opisane badania, lechici podzieleni są na grupy i każdego dnia inna z nich podchodzi do testów. Wyniki zostaną wykorzystane w organizacji treningów w dalszej części okresu przygotowawczego. Od czwartku piłkarze Kolejorza powrócą do dwóch treningów dziennie, a w niedzielę czeka ich wylot na dziesięciodniowe zgrupowanie w tureckim Belek.

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij