2016-06-27 15:50 Mateusz Szymandera

Szybko się aklimatyzują

W przerwie między sezonami do drużyny dołączyło czterech nowych zawodników. Nie mają oni żadnych problemów z aklimatyzacją w poznańskim zespole. - Mamy fajną atmosferę w zespole - mówią zgodnie.

Do Kolejorza dołączył obrońca Lasse Nielsen, bramkarz Matus Putnocky, a także dwaj pomocnicy Radosław Majewski i Maciej Makuszewski. Wszyscy szybko złapali dobry kontakt z drużyną, a także sztabem szkoleniowym. - Wielu tych chłopaków znałem już wcześniej, bo graliśmy między sobą - mówi o nowych klegach z zespołu Maciej Makuszewski.

Najlepszy kontakt ma oczywiście z Maciejem Gajosem, z którym grał kilka lat temu w Jagiellonii Białystok. Trenowali razem jedynie przez dwa miesiące, ale po transferze Makuszewskiego do Lecha odnowili swoją znajomość. Zresztą nie tylko on ma dobry kontakt z nowymi zawodnikami. - Wszyscy dobrze się wkomponowali. Dużo czas spędzamy ze sobą razem. To zbuduje dobrą atmosferę w drużynie przed nowym sezonem - zauważa Jan Bednarek.

To właśnie on mieszka w jednym pokoju z Makuszewskim. Dla Bednarka obóz w Kępie koło Sochocina jest także pewnego rodzaju powrotem do zespołu po niemal rocznej nieobecności. Nikt w drużynie nie czuje się jednak wyobcowany. - Szybko wszedłem do tej drużyny. Teraz mam nadzieję, że równie szybko uda mi się porozumieć z chłopakami na boisku - podkreśla Makuszewski.

Wspólny język z drużyną złapał też Lasse Nielsen, który, co nie dziwne, wiele czasu spędza z Nickim Bille. Napastnik Lecha bardzo cieszy się, że w końcu ma w drużynie kolejnego duńskiego piłkarza. - Znam się z nim dwa tygodnie, wcześniej się nie spotkaliśmy. To tak samo jak ja Duńczyk, jest nowy w zespole i chętnie mu pomagam. Chcę, żeby jak najszybciej zaaklimatyzował się w drużynie - mówi Nicki Bille.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij