2018-06-18 20:29 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Sześć stacji i gra na utrzymanie

Dwadzieścia minut pracy siłowej z elementami piłkarskimi, a następnie gra na utrzymanie - tak wyglądał drugi poniedziałkowy trening Kolejorza. Poznaniacy są już po pierwszym dniu na zgrupowaniu w Opalenicy.

Podnoszenie ciężarów i praca nad czuciem głębokim, to tylko niektóre z zadań, którego czekały na zawodników na popołudniowych zajęciach. Po każdym z ćwiczeń fizycznych z oporem zawodnicy mieli do wykonania kolejne, tym razem z piłką. Wśród nich było odegranie piłki głową, przyjęcie piłki bądź jej prowadzenie. - To był trening prewencyjny, w którym zawieramy elementy czucia głębokiego, czyli treningi propriocepcji. Później pracowaliśmy nad koordynacją i plyometrią dolnych partii mięśniowych - podkreśla trener przygotowania fizycznego Andrzej Kasprzak.

Zawodnicy pracowali na sześciu stacjach. Na każdej z nich wykonywali dwa powtórzenia. - To zajęcia zapobiegające kontuzjom. Na każdej ze stacji dodatkowo wzmacnialiśmy mięśnie obręczy barkowej. Adoptujemy zawodników do warunków, jakie będą mieli w trakcie meczów. Na stacjach pracowaliśmy nad m.in. wzmocnieniem klatki piersiowej i pleców. Na kolejnych trzech nasza akcenty się powtarzały - zaznacza trener. - Dbaliśmy też o elementy skoczności, koordynacji ruchowej i czucia głębokiego - dodaje.

Po pracy wykonanej pod okiem trenera Kasprzaka zespół wziął udział w kilku grach na utrzymanie piłki. Zawodnicy zostali w nich podzieleni na dwie drużyny, których zadaniem było wymienienie jak największej liczby podań. W trakcie rozgrywki mogli skorzystać z pomocy czterech zawodników neutralnych, którzy wspomagali zespół posiadający aktualnie piłkę.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:30
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij