2023-03-20 14:30 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Salamon powołany do reprezentacji

Bartosz Salamon został dowołany do reprezentacji Polski na marcowe mecze eliminacji Euro 2024 przeciwko Czechom oraz Albanii. Dla obrońcy Lecha Poznań to drugie powołanie od momentu, kiedy wrócił na Bułgarską po kilkunastu latach spędzonych we Włoszech.

Poprzednią nominację wysłał selekcjoner Czesław Michniewicz dokladnie rok temu - w marcu 2022. Wówczas lechita wybiegł zresztą w podstawowym składzie kadry w Glasgow przeciwko Szkocji (1:1). To spotkanie towarzyskie skończyło się dla niego pechowo, bo przed przerwą opuścił boisko z powodu kontuzji. Ta okazał się bardzo poważna i Bartek pauzował aż siedem miesięcy.

Teraz jest już w pełni sił i nowy trener biało-czerwonych, Fernando Santos, także zwrócil uwagę na jego grę i wysłał w poniedziałek dodatkowe powołanie na starcia z Czechami (piątek, 24 marca, Praga), a także z Albanią (poniedziałek, 27 marca, Warszawa). To początek eliminacji mistrzostw Europy, których finały odbędą się w 2024 roku w Niemczech.

Salamon do tej pory ma na koncie dziesięć meczów w reprezentacji Polski.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij