2016-02-21 11:02 Lech Poznań

Niedzielne zabawy na Ligawie przy Bułgarskiej

Latem Kolejorz podjął walkę z otyłością i niezdrowym trybem życia u dzieci i młodzieży. W ramach akcji Lech na Landach do aktywności fizycznej i odpowiedniego odżywania się namawiali piłkarze mistrza Polski i eksperci współpracujący z klubem. W najbliższą niedzielę na Ligawie czas na zimową odsłonę projektu.

Latem Kolejorz podjął walkę z otyłością i niezdrowym trybem życia u dzieci i młodzieży. W ramach akcji Lech na Landach do aktywności fizycznej i odpowiedniego odżywania się namawiali piłkarze mistrza Polski i eksperci współpracujący z klubem. W najbliższą niedzielę na Ligawie czas na zimową odsłonę projektu.

„Polskie dzieci tyją najszybciej” – media biją na alarm i pokazują statystyki, według których średnio co piąty uczeń w kraju ma nadwagę. Wyliczenia Instytutu Żywności i Żywienia nie pozostawiają zresztą złudzeń – 19,8% młodych Wielkopolan waży więcej niż powinno. Jak z tym walczyć?

Zdrowy ruch to podstawa. Również zimą

Zimowa aura, choć niezbyt w tym roku dokuczliwa, a także długie wieczory nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. - Naprawdę warto się temu przeciwstawić. Po kilku skutecznie podjętych próbach zdrowy ruch wchodzi w krew i o mobilizację znacznie łatwiej - przekonuje Karolina Chlebosz, psycholog sportu.

- Wystarczy zupełnie niewiele, choć rzeczywiście bardzo istotna jest regularność. Spacer w szybkim tempie, jogging, albo wyjście na łyżwy - dodaje Andrzej Kasprzak, trener przygotowania fizycznego Lecha Poznań. Interesująca okazja do poślizgania się na lodowisku zapowiada się zresztą w najbliższy weekend.

Lech na Zimę

W niedzielę na Ligawie Przy Bułgarskiej będzie można nauczyć się jazdy na łyżwach pod okiem instruktorów, wziąć udział w wielu zabawach i konkursach z nagrodami. Wstęp na lodowisko kosztuje symboliczne 5 zł, a na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia łyżew.

Oprócz możliwości wejścia na lodową taflę na uczestników akcji Lech na Zimę czekać będą eksperci, którzy opowiedzą o prawidłowym żywieniu w czasie najchłodniejszej pory roku. Dietetyczka Lecha Patrycja Kłysz podpowie jak skutecznie zbilansować posiłek, a kucharz Kolejorza Artur Dzierzbicki zdradzi kilka swoich sztuczek, które zapewnią potrawom wyjątkowy smak.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do najmłodszych i to specjalnie dla nich na Ligawie pojawią się piłkarze, z którymi będzie można zagrać w „memory”, przybić piątkę z Ejbrem i Gzubem i pomalować gigantyczną kolorowankę.

Spotkanie potrwa od 12:30 do 16:00, a udział w atrakcjach w ramach akcji Lech na Zimę jest bezpłatny.

Uczestników zabawy zaprawy na Ligawie zapraszamy do sklepu Stacja Kolejorz, który dziś specjalnie zostanie dla Was otwarty. I tylko dziś czeka na Was tam zniżka - 20% na wszystkie produkty Kolejorza! Do zobaczenia przy Bułgarskiej!

Następne mecze

Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań
Niedziela 14.03 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij