2022-02-11 10:00 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Maja Kuleczka z profesjonalnym kontraktem 

Ważny moment w historii Kolejorza! Zawodniczka Lecha Poznań UAM, Maja Kuleczka podpisała pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Obrończyni niebiesko-białych parafowała dwuletnią umowę, która będzie obowiązywać od 1 lipca bieżącego roku do czerwca 2024.

Maja Kuleczka to poznanianka, która swoją piłkarską przygodę rozpoczęła w Lech Poznań Football Academy. Później reprezentowała ekipę KU AZS UAM, a przed sezonem ponownie wróciła do Kolejorza, kiedy klub wkroczył w świat kobiecej piłki nożnej i utworzył - razem z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza - zespół, który dziś jest liderem trzecioligowych rozgrywek.

16-letnia obrończyni w czwartek po południu podpisała pierwszy kontrakt w historii żeńskiej sekcji Lecha Poznań. Parafowana umowa będzie obowiązywać przez dwa lata, do czerwca 2024 roku.

Warto podkreślić, że podpisanie kontraktu z zawodniczką to jeden z kroków ku profesjonalizacji kobiecego futbolu w Kolejorzu.

- Maja to nasza pierwsza piłkarka z profesjonalnym kontraktem. Bardzo cieszymy się, że doszło do podpisania umowy. Zawodniczka nadal może rozwijać tutaj swoje skrzydła, a my możemy ją wspierać i dalej prowadzić - mówi Maja Rutkowska, współwłaścicielka Lecha Poznań. - Krok po kroku budujemy naszą sekcję żeńską. Zależy nam na jej dalszym rozwoju, a pierwszym etapem jest właśnie podpisanie umowy z Mają Kuleczką - dodaje.

Ze swojego pierwszego kontraktu zadowolona jest również sama zawodniczka, która od najmłodszych lat kibicuje Kolejorzowi. - Jestem szczęśliwa z tego powodu, bo wiem, że Lech to klub, w którym mogę się dalej rozwijać i pomoże mi on krok po kroku realizować cele, które sobie zakładam - mówi obrończyni Kolejorza, Maja Kuleczka. - Od najmłodszych lat chodzę na mecze Lecha, zawsze cieszę się ze zdobywanych przez niego bramek, a teraz sama mogę zapisać się na kartach historii klubu. To duża radość - kończy zawodniczka.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij