2011-06-27 00:00

Lechici wrócili z urlopów

W poniedziałek 27 czerwca po ponad trzytygodniowej przerwie do klubu wrócili zawodnicy poznańskiego Lecha. Dziś w Poznaniu zabrakło jedynie trzech piłkarzy, którzy dostali dłuższe urlopy. Sergei Krivets i Artjoms Rudnevs w klubie stawią się 4 lipca. Z kolei zmęczony meczami reprezentacji Panamy w turnieju Gold Cup, Luis Henriquez do reszty kolegów dołączy tuż przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Niemiec.

Piłkarze Kolejorza po przybyciu do klubu najpierw odbyli rozmowę ze sztabem szkoleniowym, a następnie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich udała się na salę gimnastyczną i tam pod okiem trenera przygotowania fizycznego Luisa Mili odbyła półtoragodzinny trening. - Ćwiczenia, które dziś wykonywaliśmy mają za zadanie jak najlepiej przygotować zawodników do wzmożonego wysiłku w kolejnych etapach okresu przygotowawczego. Na razie trenujemy na średniowysokim poziomie natężenia i chcemy przystosować organizmy piłkarzy do ich układów mięśniowych i propriocepcyjnych - mówi trener przygotowania fizycznego Lecha Poznań, Luis Mila. 

Druga z kolei wybrała się do kliniki Rehasport, aby tam przejść stosowne badania. Z nich zwolniony był jedynie Bułgar Aleksandar Tonev, który przeszedł je już podczas podpisywania kontraktu. - Badaliśmy pułapy tlenowe zawodników, a konkretnie ilość zużywanego tlenu w mililitrach na kilogram masy ciała w ciągu minuty. Informuje nas to o wyjściowym stopniu przygotowania. Oprócz tego sprawdzaliśmy progi przemian tlenowych i beztlenowych, moce generowane przez mięśnie kończyn dolnych, a także symetrie ich działania. Nie zapomnieliśmy również o komponencie nieświadomej czucia głębokiego, czyli tym co przebiega poniżej progu świadomości. Te badania nie różnią się znacząco od tego co było wcześniej, ale motywacja do ich wykonania wśród zawodników jest dużo większa - twierdzi dr Witold Dudziński z kliniki Rehasport.

Następne mecze

Piątek 08.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin
Piątek 15.02 godz.20:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij