2021-06-24 12:01 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Kolejorz klubem patronackim Polonii Środa Wielkopolska

Lech Poznań nawiązał współpracę z Polonią Środa Wielkopolska, w ramach której objął on ten klub patronatem. Będzie to pierwsze tego typu porozumienie pomiędzy Kolejorzem a innym klubem.  

Głównym zamysłem Programu Klubów Patronackich Akademii Lecha Poznań jest popularyzacja oraz udoskonalanie szkolenia w mniejszych ośrodkach piłkarskich. Kolejorz chce dzielić się swoją wiedzą, metodami oraz doświadczeniem, które w minionych latach zaowocowały wieloma piłkarzami nie tylko w pierwszej drużynie niebiesko-białych, ale także młodzieżowych oraz seniorskiej reprezentacji Polski. Główną potencjalną zaletę takiej współpracy pomiędzy klubem ze stolicy Wielkopolski oraz jego partnerem stanowić mają pozytywne skutki zarówno na poziomie metodologicznym i organizacyjnym.

Pierwszym klubem objętym patronatem Lecha Poznań jest Polonia Środa Wielkopolska. Została ona założona w 1919 roku, a w swojej historii występowała najwyżej na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Obecnie jej seniorski zespół rozgrywa swoje mecze w grupie II trzeciej ligi, minioną kampanię natomiast zakończyła na trzeciej pozycji w stawce.

W ostatnich latach klub stanowczo postawił na rozwój swojej infrastruktury oraz akademii, co poskutkowało także położeniem coraz większego nacisku na szkolenie młodzieży. Współpraca z Kolejorzem ma być kolejnym krokiem ku stawaniu się na tym polu coraz lepszym. - Chcemy budować piłkarską kulturę Lecha Poznań w Wielkopolsce i w tym celu integrujemy środowisko tego regionu. Jesteśmy akademią, która chce wspierać nasze kluby patronackie na wielu płaszczyznach, poczynając od szkoleniowej, a na organizacyjnej i marketingowej kończąc. Zależy nam na aktywizacji dzieci i młodzieży, chcemy zwiększać szanse młodych ludzi na uprawianie futbolu na profesjonalnym poziomie. Jeśli może nam się to udać przy współpracy z klubem z naszego województwa, radość z naszych starań będzie podwójna. Myślę, więc, że na tej umowie skorzysta i Polonia, i Lech Poznań – mówi dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Rozpoczęcie współpracy cieszy także przedstawicieli klubu ze Środy Wielkopolskiej, którzy zostali zaproszeni we wtorek do Loży Prezydenckiej na Stadionie Poznań na parafowanie umowy. Wraz z między innymi wyżej wymienionym dyrektorem Wróblem, prezesem zarządu Lecha Poznań Karolem Klimczakiem, dyrektorem szkolenia poznańskiej części akademii Amilcarem Carvalho czy Zbigniewem Zakrzewskim z pionu sportowego akademii spotkali się, m.in. prezes Polonii, Rafał Ratajczak oraz dyrektor jej akademii, Maciej Lisiecki.

- Jako Akademia Polonii Środa Wielkopolska bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Lechem Poznań. Jesteśmy przekonani, że przyniesie ona obustronne korzyści, zarówno dla nas, jak i dla Lecha. Każdy adept naszej akademii musi mieć świadomość, że będzie stale monitorowany przez największą i najlepszą akademią w Polsce. Dlatego zarówno my, jak i trenerzy, koordynatorzy i kończąc na zawodnikach musimy wykonać jak najlepszą pracę, żeby w niedalekiej przyszłości zobaczyć naszego wychowanka w pierwszej drużynie Lecha Poznań - mówi ostatni z wymienionych.

Następne mecze

Wtorek 26.10 godz.13:30
Unia Skierniewice
vs |
Lech Poznań
Piątek 29.10 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij