2010-12-27 00:00 Cubolan

Kibole uczcili rocznicę Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia 1918 roku wybuchło Powstanie Wielkopolskie, które zakończyło się przyłączeniem Wielkopolski do II Rzeczypospolitej. 92 rocznicę jego wybuchu wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i przy wsparciu Straży Pożarnej uczcili kibole poznańskiego Lecha. Punktualnie o godzinie 17.30 rozbrzmiały syreny, które dały znak do odpalenia rac. Kibole Kolejorza zapalili je w całym mieście, od centrum przez Cytadelę po wieżowce na Ratajach i Piątkowie.

- Jest to oddolna inicjatywa kibicowska. Ludziom, którzy walczyli o naszą wolność należy się hołd. Powstanie Wielkopolskie jest trochę zapomniane w świadomości i za pomocą takich akcji chcemy przywrócić mu znaczenie - podkreśla członek Stowarzyszenia Wiara Lecha, Marcin Kawka.

Kibice Lecha już wcześniej prowadzili sprzedaż flag powstańczych, a także zniczy z herbem Kolejorza, które zostały zapalone przed pomnikiem powstańców. - Za osiem lat będziemy obchodzić setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom w 2018 roku będzie ono już gościć w świadomości Wielkopolan - dodał Marcin Kawka.

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij