2019-05-29 13:56 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Bartkowiak pozostaje asystentem trenera Żurawia

W nadchodzącym sezonie Karol Bartkowiak nadal będzie pełnił funkcję asystenta w sztabie szkoleniowym trenera Dariusza Żurawia.

Bartkowiak jest związany z Lechem Poznań praktycznie przez całe swoje życie. Najpierw jako zawodnik zespołów juniorskich oraz rezerw, a następnie jako trener grup młodzieżowych. Na początku poprzedniego sezonu został włączony do sztabu trenera Dariusza Żurawia rozpoczynającego pracę z drugą drużyną Kolejorza. Bardzo szybko udało im się wprowadzić rezerwy na szczyt tabeli, dzięki czemu stały się one faworytem w walce o awans do drugiej ligi.

- Po wielu latach pracy z dziećmi i młodzieżą Karol Bartkowiak na początku sezonu 2018/19 rozpoczął dołączył we Wronkach do zespołu rezerw. Okazało się to trafioną decyzją, ponieważ trener od początku zaczął bardzo dobrze funkcjonować w piłce seniorskiej. Wiemy, że ma duży wpływ na to co się dzieje na boisku oraz w szatni, dzięki czemu stanowi idealne uzupełnienie pierwszego szkoleniowca – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Trener Bartkowiak w trakcie rundy jesiennej zadebiutował jako osoba pracująca z pierwszym zespołem. Miało to miejsce w czasie kiedy Żuraw był tymczasowym szkoleniowcem poznaniaków, a następnie pozostał on w sztabie trenera Adama Nawałki do zakończenia 2018 roku. Obecnie pracuje jako asystent od końca marca tego roku. W nadchodzącym sezonie będzie pełnił tę funkcję razem z wieloletnim piłkarzem Lecha, Dariuszem Skrzypczakiem.

Następne mecze

Sobota 08.05 godz.20:00
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij