2020-03-10 15:12 Adrian Gałuszka , fot. Adam Jastrzębowski

Wartościowe gry młodych lechitów

Trzy zwycięstwa i jeden remis zanotowali w miniony weekend młodzi zawodnicy Lecha Poznań, którzy mierzyli się ze Slavią Praga i Legią Warszawa. W starciach z wymagającymi przeciwnikami wzięły udział zespoły złożone z graczy urodzonych w 2007 i 2008 roku. - Całościowo możemy oceniać weekend jako udany, bo możliwość rywalizacji z takimi zespołami stanowi wartość dla całej Akademii - mówi trener starszej z tych drużyn, Mikołaj Patek.

Niebiesko-biali podjęli gości z Warszawy i Pragi na swoim terenie, wszystkie mecze zostały rozegrane na obiektach Akademii Lecha Poznań przy Bułgarskiej, a konkretnie pod tzw. "balonem". W sobotę lechici mieli okazję sprawdzić swoje siły na tle Legii, a obie ich ekipy zdołały zdecydowanie wygrać ze swoim rywalem. Zawodnicy z rocznika 2007 ograli legionistów 3:1, przeważając przez większość spotkania. - Po dwudziestu minutach ataków Legii zdołaliśmy przejąć kontrolę nad meczem i od tego momentu mieliśmy zdecydowaną przewagę. Wykreowaliśmy dużo sytuacji bramkowych, a wykorzystaliśmy trzy z nich. Była to ciekawa szansa do sprawdzenia się na tle tego przeciwnika po raz drugi w ostatnich miesiącach, bo wcześniej mierzyliśmy się z nim sierpniu - opowiada szkoleniowiec tej ekipy, Mikołaj Patek, którego zawodnicy rywalizują od kilku miesięcy w piłce 11-osobowej.

Dzień później jego podopieczni sprawdzili się na tle Slavii Praga. Tym razem zabrakło im nieco skuteczności, bo mimo ich dominacji starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. - Byliśmy ciekawi zagranicznego rywala i tego, jak zaprezentujemy się na jego tle. Nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji, mimo że od początku mocno napieraliśmy na rywala. Czujemy trochę niedosyt z tego powodu, że nie udało nam się przechylić szali wygranej na naszą korzyść, ale z perspektywy rozwoju chłopaków i sposobu, w jaki się zaprezentowali możemy być zadowoleni. Całościowo cieszymy się z tych gier kontrolnych, są one wartością dla całej Akademii. W obu meczach pokazaliśmy charakter i DNA Akademii i to, co chcemy realizować. Musimy coraz częściej sięgać do takich rywalizacji - podsumował trener.

Przed swoimi starszymi kolegami na boisko wychodzili podopieczni trenera Łukasza Chęcińskiego, którzy wygrali z zespołami ze stolicy naszego kraju i Czech kolejno 5:0 i 6:2. Wyniki zresztą odzwierciedlały przebieg tych sparingu. - Były to nasze pierwsze mecze w formule po jedenastu, więc tym bardziej jesteśmy zadowoleni z tego, że rywale zawiesili nam wysoko poprzeczkę. Mecze toczone były na wysokiej intensywności, każdy walczył do końca i nie odpuszczał. Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony i zaprezentowali dominujący styl gry. Cieszymy się przy tym z tego, że od kilku lat gościmy na naszych obiektach taką drużynę jak Slavia Praga, to świadczy o renomie naszej Akademii - opisuje opiekun tego zespołu, Łukasz Chęciński.

Wyniki spotkań kontrolnych lechitów:

Rocznik 2007

Lech Poznań – Legia Warszawa 3:1 (0:0)

Bramki: Draszczyk (44.), Dziamski (51.), Szamajda (80.) – (51.)

Lech Poznań – Slavia Praga 0:0

Kadra na mecze: Łukasz Bryja, Matsevi Bakhno, Igor Draszczyk, Adrian Dziamski, Kacper Gabryszak, Kacper Ignatowicz, Jan Kniat, Jakub Krawiec, Maksymilian Krzewiński, Wojciech Mońka, Artur Ławrynowicz, Jakub Przebierała, Adam Szamajda, Jeremiasz Szymański, Kacper Wareńczak, Maciej Wojciechowski, Bartosz Zaranek, Wiktor Żynda

Spotkania rozgrywane w formacie 2 x 40 minut

Rocznik 2008

Lech Poznań – Legia Warszawa 5:0 (3:0)

Bramki: Górczyński (5., 21.), Szymczak (8., 69.), Fąferek (60.)

Lech Poznań – Slavia Praga 6:2 (2:1)

Bramki: Górczyński (12., 23.), Jazdończyk (48., 53.), Fąferek (58., 68.) – (15.), (65.)

Kadra na mecze: Kajetan Brzeziński, Jakub Falkiewicz, Oskar Fąferek, Tymoteusz Gmur, Mateusz Górczyński, Dawid Jazdończyk, Mikołaj Kucz, Maksymilian Kluj, Mariusz Nowak, Wiktor Obremski, Kacper Sentkowski, Kacper Spychaj, Wojciech Szymczak, Eryk Śledziński, Szymon Śliwiński, Mateusz Węzik, Emanuel Wiśniowski, Tobiasz Woźniak, zawodnik testowany

Spotkania rozgrywane w formacie 2 x 35 minut

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:40
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij