2016-10-04 16:39 Marcin Rajczak

Portugalskie doświadczenia akademii

Trenerzy Akademii Lecha Poznań biorą udział w trzydniowych warsztatach periodyzacji taktycznej, które odbywają się na obiektach sportowych we Wronkach. – To dla nas wszystkich świetna okazja, aby zdobyć nowe doświadczenia – komentuje szef szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski.

Wykłady prowadzone przez portugalskiego szkoleniowca, Raula Oliveirę rozpoczęły się w miniony poniedziałek i potrwają do środy. Głównym tematem poruszanym przez prelegenta jest periodyzacja taktyczna, która została zapoczątkowana właśnie w Portugalii. Opiera się ona przede wszystkim na przygotowaniu zespołu do odpowiedniej postawy w fazie ataku, obrony oraz etapach przejściowych.

– Nasi trenerzy mają okazję zdobyć nowe doświadczenia, zarówno w teorii jak i praktyce. Jak wiadomo, wynalazcą tej metodologii był Portugalczyk, dlatego świetnie, że trener tej narodowości może przekazać nam swoją bogatą wiedzę. Z periodyzacji taktycznej korzysta wielu znakomitych szkoleniowców, między innymi Jose Mourinho – mówi Ulatowski. – Współorganizujemy to wydarzenie z grupą Soccer Active, dzięki czemu wszyscy chętni trenerzy Akademii Lecha Poznań mogli wziąć udział w tym warsztacie – dodaje.

Podczas zajęć, w których uczestniczy 26 trenerów Akademii Lecha Poznań, omawiane są zagadnienia takie jak metodyczne zasady periodyzacji taktycznej, wyjaśnienie standardowego morfocyklu, szkolenie drużyn młodzieżowych z wykorzystaniem periodyzacji taktycznej, budowanie sesji treningowych w oparciu o periodyzację taktyczną czy budowanie własnego modelu gry.

– Poza szeroko pojętą periodyzacją taktyczną, podczas zajęć przekazuję trenerom moją wiedzę dotyczącą modelu gry, dzięki czemu będą mogli wykorzystywać ją podczas codziennej pracy ze swoimi zespołami. Chcę także skupić się na tym, w jaki sposób obserwować i analizować grę, by wyciągać z niej jak najlepsze wnioski – opowiada Raul Oliveira, który w przeszłości miał okazję pracować między innymi w FC Porto.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij