Trzech Lechitów wzięło udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 16. Serafim Bakhno, Aleks Olsztyn i Olaf Osowski mieli okazję uczestniczyć w turnieju UEFA Development, podczas którego zmierzyli się z reprezentantami Norwegii, Ukrainy i Ekwadoru. Ostatecznie swoją przygodę z zakończyli na trzecim miejscu.
Od ubiegłego tygodnia młodzieżowi reprezentanci Polski przebywali na zgrupowaniu w województwie warmińsko-mazurskim. To właśnie tam już trzeci raz z rzędu rozgrywany jest turniej UEFA Development. Młodzi piłkarze z rocznika 2010 pod okiem selekcjonera Rafała Lasockiego przygotowywali się do udziału w rozgrywkach. Wśród zawodników powołanych przez selekcjonera znalazło się trzech graczy Kolejorza – bramkarz Aleks Olsztyn, obrońca Serafim Bakhno oraz napastnik Olaf Osowski.
W piątkowym meczu inauguracyjnym Biało-Czerwoni zmierzyli się z rówieśnikami z Norwegii. Niestety przeciwnik okazał się silniejszy – Polacy przegrali 1:2. Wszyscy trzej zawodnicy Lecha wyszli na murawę od pierwszej minuty spotkania. Olaf Osowski opuścił boisko w 71. minucie, natomiast Aleks Olsztyn i Serafim Bakhno rozegrali pełne spotkanie.
Zaledwie dwa dni później Biało-Czerwoni zagrali się z Ukrainą. Niestety i tym razem Polacy ulegli rywalom 0:1. Serafim Bakhno jako jedyny z poznańskiego tercetu pojawił się na boisku. W 82. minucie Poznaniak zastąpił schodzącego z placu gry Krzysztofa Ciepielewskiego.
Finałowy bój Polacy stoczyli z Ekwadorem. W wyjściowym składzie trener Lasocki postawił na defensywny duet Kolejorza, jednak po pierwszej połowie stoper Niebiesko-Białych opuścił plac gry, a drugą część rywalizacji obejrzał z ławki rezerwowych. W 72. minucie na boisku pojawił się również napastnik Niebiesko-Białych. Jak się później okazało decyzja trenera Lasockiego była bardzo trafna. Napastnik Kolejorza wpisał się na listę strzelców w 86. minucie, ustalając wynik spotkania i przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa swojej drużyny. Biało-Czerwoni pokonali Ekwador 4:1 i mogli cieszyć się z trzeciego miejsca.
Radomiak Radom
Lech Poznań
Zapisz się do newslettera