2020-05-13 17:38 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Koniec sezonu dla juniorów

We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję w sprawie anulacji sezonu w Centralnych Ligach Juniorów do lat 15 oraz 17, a także zakończeniu kampanii w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18. W związku z nią wszystkie trzy drużyny juniorskie wronieckiej części Akademii Lecha Poznań nie wznowią już swoich rozgrywek w najbliższych tygodniach. 

We wtorek zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej spotkał się na specjalnym posiedzeniu, podczas którego miał zdecydować o losach m.in. dalszych zmagań w trzeciej lidze, futbolu kobiecego, futsalu czy piłki młodzieżowej. Lechitów interesowały oczywiście najbardziej te ostatnie postanowienia, które okazały się realizacją czarnego scenariusza. Sezony w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 oraz 17 zostały anulowane, a w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18 zakończony. Ponadto PZPN postanowił, że w przyszłej kampanii tej ostatniej na boisku w każdej drużynie będzie mogło przebywać na boisku równocześnie czterech zawodników starszych, niż przewiduje limit (w sezonie 2020/21 rocznik 2003).

Wiosną niebiesko-biali zdołali rozegrać zaledwie po jednym spotkaniu. Trampkarze oraz juniorzy młodsi Kolejorza rozpoczęli rywalizację w drugiej części sezonu grupy B Centralnych Lig Juniorów do lat 15 oraz 17 od wygranych. Bez wątpienia obie te drużyny należały do faworytów swoich stawek, w których okazali się zresztą bezkonkurencyjni jesienią. Na walkę o medale mistrzostw Polski przyjdzie im jednak poczekać przynajmniej rok. Juniorzy starsi Lecha z kolei zakończyli zmagania w Centralnej Lidze Juniorów na dziesiątej pozycji, zdobywając dwadzieścia punktów w siedemnastu meczach. Mistrzem Polski do lat 18 został Górnik Zabrze, a z ligą nie pożegnała się żadna z ekip. Podobnie rzecz ma się w przypadku rozgrywek młodszych piłkarzy, w których także nie wyłoniono spadkowiczów.

W miniony czwartek swoje rozgrywki zakończyły w komplecie również ekipy z poznańskiej części Akademii. Wtedy to decyzją prezesów poszczególnych związków piłki nożnej postanowiono o niewznowieniu sezonu w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywek młodzieżowych organizowanych przez wojewódzkie związki.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij