2017-01-12 13:32 Marcin Rajczak

Intensywne przygotowania juniorów

Trwa drugi tydzień przygotowań juniorów starszych Lecha Poznań do rundy wiosennej sezonu 2016/17. - Zajęcia nie zawsze są długie, ale za to bardzo treściwe i intensywne - przyznaje napastnik Kolejorza, Paweł Tupaj.

Lechici do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej powrócili w ubiegły wtorek. Przez tydzień odbywały się zajęcia wprowadzające z coraz to większą intensywnością ćwiczeń. Odbyły się także liczne testy szybkości, mocy oraz wytrzymałości. Były one bardzo ważnym elementem zimowych przygotowań, ponieważ dzięki ich wynikom można sprecyzować i odpowiednio dobrać obciążenia treningowe indywidualnie dla każdego piłkarza Lecha Poznań.

- Ostatni tydzień był dla nas bardzo wymagający, bo odbyliśmy sporo testów, co wiąże się z dużym wysiłkiem. W piątek mieliśmy testy mocy kończyn dolnych oraz sprawdzana była nasza szybkość. Następnego dnia odbyły się także testy Yo-Yo, które sprawdziły naszą wytrzymałość, natomist w niedzielę musieliśmy wykonać kilka ćwiczeń na siłowni, które pozwolą określić trenerowi Kikutowi odpowiednie obciążenia treningowe podczas zajęć przygotowania fizycznego - opowiada Paweł Tupaj.

Po krótkim okresie wprowadzającym, młodzi piłkarze Lecha Poznań powrócili do intensywnych zajęć treningowych. Zawodnicy pracują głównie nad techniką i taktyką, a niedługo czekają ich jeszcze wyczerpujące treningi siłowe. - Powracamy do rytmu treningowego normalnego dla tego okresu przygotowań. Zwiększyliśmy obciążenia treningowe i ciężko pracujemy przed rundą wiosenną. Poza zajęciami z piłkami będziemy także pracować nad siłą i przygotowaniem fizycznym, aby być jak najlepiej przygotowanym już od pierwszego meczu ligowego - komentuje drugi trener Lecha, Maciej Megger.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja nie narzekają i dzielnie przygotowują się do rundy rewanżowej. Mają świadomość, że efekty swojej ciężkiej pracy zobaczą wiosną, podczas meczów o mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów. - Wiemy, że czeka nas jeszcze niejeden ciężki trening. Każdą jednostkę treningową musimy traktować bardzo poważnie, aby jak najlepiej być przygotowanym do rundy wiosennej - kończy Paweł Tupaj.

Pierwszy mecz towarzyski po przerwie świąteczno-noworocznej lechici rozegrają w piątek, 13 stycznia o godzinie 17:00. Przeciwnikiem Niebiesko-białych będzie czwartoligowy GKS Dopiewo. Natomiast 19 stycznia wyjadą na trzydniowy turniej w Danii, gdzie będą mieli okazję zmierzyć się z wieloma klasowymi drużynami. Udział w rozgrywkach wezmą m.in. Odense BK, HSV Hamburg czy Brendford.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij