2020-02-17 11:51 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Centralna Liga Juniorów do lat 15 i 17 coraz bliżej

Już w niedzielę, 8 marca czeka nas wiosenna inauguracja w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 oraz 17. Udział w nich wezmą trampkarze oraz juniorzy młodsi Lecha Poznań, którzy w grupach o nieco odmiennym kształcie niż jesienią będą walczyć o awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Tradycyjnie już obie ekipy niebiesko-białych czeka rywalizacja w grupach B, które zrzeszają drużyny według klucza geograficznego z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Jesienią gra toczyła się w nich o pozostanie w swojej stawce, teraz już przyjdzie czas na zmagania z siedmioma innymi zespołami o końcowe rozstrzygnięcia. Po czternastu kolejkach (system mecz i rewanż z każdym rywalem) dwa najsłabsze kluby pożegnają się ze najwyższym szczeblem. Zwycięzca fazy zasadniczej awansuje do strefy medalowej, w której powalczy o finał mistrzostw Polski w dwóch spotkaniach z którymś z pozostałych wygranych grup A, C lub D. Taka formuła obowiązuje trzeci sezon z rzędu po reorganizacji rozgrywek z pierwszej połowy 2017 roku.

Juniorzy młodsi Kolejorza nie spotkają się wiosną z Arką Gdynia SI oraz Chemikiem Bydgoszcz, które w minionej części sezonu spadły z ligi. W ich miejsce zameldowały się w niej FASE Szczecin i CWZS Bydgoszcz, z którymi podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego zainaugurują nadchodzącą rundę. Z tą samą ekipą zresztą w niedzielę, 8 marca swoje zmagania rozpoczną trampkarze. Oni z kolei powitali w swojej stawce dwóch beniaminków, AP Reissa Poznań i Chemika Moderator Bydgoszcz, natomiast w najbliższych tygodniach nie będą mierzyć się już z Wartą Poznań i Arką Gdynia SI.

Pełny skład grupy B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17:

Warta Poznań
Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk
Lech Poznań
FASE Szczecin
CWZS Bydgoszcz
Arka Gdynia
AP Reissa Poznań

Pełny skład grupy B Centralnej Ligi Juniorów do lat 15:

UKS Lotos Gdańsk
Lechia Gdańsk
Lech Poznań
FASE Szczecin
CWZS Bydgoszcz
Chemik Moderator Bydgoszcz
AP Reissa Poznań
Akademia Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij