2020-02-17 11:51 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Centralna Liga Juniorów do lat 15 i 17 coraz bliżej

Już w niedzielę, 8 marca czeka nas wiosenna inauguracja w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 oraz 17. Udział w nich wezmą trampkarze oraz juniorzy młodsi Lecha Poznań, którzy w grupach o nieco odmiennym kształcie niż jesienią będą walczyć o awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Tradycyjnie już obie ekipy niebiesko-białych czeka rywalizacja w grupach B, które zrzeszają drużyny według klucza geograficznego z czterech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Jesienią gra toczyła się w nich o pozostanie w swojej stawce, teraz już przyjdzie czas na zmagania z siedmioma innymi zespołami o końcowe rozstrzygnięcia. Po czternastu kolejkach (system mecz i rewanż z każdym rywalem) dwa najsłabsze kluby pożegnają się ze najwyższym szczeblem. Zwycięzca fazy zasadniczej awansuje do strefy medalowej, w której powalczy o finał mistrzostw Polski w dwóch spotkaniach z którymś z pozostałych wygranych grup A, C lub D. Taka formuła obowiązuje trzeci sezon z rzędu po reorganizacji rozgrywek z pierwszej połowy 2017 roku.

Juniorzy młodsi Kolejorza nie spotkają się wiosną z Arką Gdynia SI oraz Chemikiem Bydgoszcz, które w minionej części sezonu spadły z ligi. W ich miejsce zameldowały się w niej FASE Szczecin i CWZS Bydgoszcz, z którymi podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego zainaugurują nadchodzącą rundę. Z tą samą ekipą zresztą w niedzielę, 8 marca swoje zmagania rozpoczną trampkarze. Oni z kolei powitali w swojej stawce dwóch beniaminków, AP Reissa Poznań i Chemika Moderator Bydgoszcz, natomiast w najbliższych tygodniach nie będą mierzyć się już z Wartą Poznań i Arką Gdynia SI.

Pełny skład grupy B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17:

Warta Poznań
Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk
Lech Poznań
FASE Szczecin
CWZS Bydgoszcz
Arka Gdynia
AP Reissa Poznań

Pełny skład grupy B Centralnej Ligi Juniorów do lat 15:

UKS Lotos Gdańsk
Lechia Gdańsk
Lech Poznań
FASE Szczecin
CWZS Bydgoszcz
Chemik Moderator Bydgoszcz
AP Reissa Poznań
Akademia Pogoń Szczecin

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:40
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij