2019-10-23 16:23 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

Bramka Tomaszewskiego w kadrze U-15

Obrońca trampkarzy Lecha Poznań, Bartosz Tomaszewski zdobył bramkę dla reprezentacji Polski do lat 15 w ramach turnieju UEFA Development. Młodzi Polacy zremisowali w Malborku z kadrą Stanów Zjednoczonych 3:3, ale w rzutach karnych zwyciężyli 6:5. W barwach biało-czerwonych wystąpiło pięciu lechitów: Jan Niedzielski, Mateusz Wójcik, Dominik Janeczek, Dawid Zięba oraz strzelec gola, Bartosz Tomaszewski.

W pierwszym meczu turnieju Polacy przegrali z Rosją 1:2. W tamtym spotkaniu bramkę dla biało-czerwonych zdobył zawodnik trampkarzy Lecha Poznań, Dawid Zięba. W środowej rywalizacji reprezentacja Polski do lat 15 zmierzyła się z USA. Pierwsza połowa to popis strzelecki obu ekip. W 5. minucie wynik otworzyli goście. Chwilę później gola strzelił obrońca Lecha Poznań, Bartosz Tomaszewski. Po kwadransie gry Polacy prowadzili już 2:1. Rzut karny pewnie wykorzystał Oliwier Sławiński. Na przerwę jednak gospodarze schodzili przegrywając 2:3.

W drugiej części gry selekcjoner reprezentacji Polski, Rafał Lasocki dokonał wielu zmian w składzie. Na dziesięć minut przed końcem rywalizacji ponownie Polacy wykorzystali rzut karny i wyrównali rezultat. Mecz się skończył remisem i do rozstrzygnięcia potrzebna była seria jedenastek. W niej gospodarze zwyciężyli 6:5 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju.

W barwach biało-czerwonych wystąpiło pięciu piłkarzy Lecha Poznań. Obrońca i zdobywca bramki w tym meczu, Bartosz Tomaszewski zagrał całe spotkanie. Mateusz Wójcik i Dawid Zięba zagrali po 30 minut. Kapitan trampkarzy Kolejorza, Jan Niedzielski zagrał ponad dwadzieścia minut, a Dominik Janeczek niecałe dziesięć.

Kolejny mecz Polacy zagrają w piątek o 12:00 przeciwko Islandii w Nowym Dworze Gdańskim.

Polska – USA 3:3 (2:3), karne 6:5

Bramki: Bartosz Tomaszewski (11.), Oliwier Sławiński (k.14.), Krystian Okoniewski (70.k)

Polska: Marcel Mendez Dudziński - Bartosz Krasuski (50. Kamil Fura), Bartosz Tomaszewski, Mateusz Jasiński - Kacper Masiak (72. Dominik Janeczek), Oskar Jarocha (50. Mateusz Wójcik), Oliwier Wojciechowski (50. Krystian Okoniewski), Bartosz Mikołajczyk (59. Jan Niedzielski), Oskar Kozdroń (50. Dawid Zięba) - Kacper Terlecki, Oliwier Sławiński.