Złota XI

Wybierz Złotą XI!

W bramce Piotr Mowlik, Andrzej Turek, a może jeszcze inny zawodnik? W defensywie gwiazdy przełomu lat 80. i 90., czy gracze, którzy odnosili sukcesy już w XXI wieku? W linii pomocy Roman Jakóbczak z jego wizytówką w postaci kapitalnych strzałów z dystansu, czy geniusz piłkarski, wirtuoz tej dyscypliny - Mirosław Okoński? I wreszcie ilu napastników, gwarantujących kosmiczne statystyki strzelanych goli? Pytań sporo, a w znalezieniu odpowiedzi możesz pomóc także Ty, kibicu Kolejorza. Właśnie rusza głosowanie na Złotą Jedenastkę 100-lecia Lecha Poznań. Swoje typy można oddać za pośrednictwem ankiety przygotowanej dla uczestników programu Lechici lub wypełniając i wysyłając kupon załączony do "Głosu Wielkopolskiego".

W jaki sposób wyłoniona zostanie Złota Jedenastka? Miesiąc temu spotkała się specjalnie powołana kapituła. W jej składzie znaleźli się: prezes Lecha Poznań Karol Klimczak, dziennikarze sportowi Andrzej Kuczyński, Józef Djaczenko, Maciej Lehmann, Krzysztof Ratajczak, Radosław Nawrot oraz Bartosz Nosal, wiele lat związani z klubem i zgłębiający jego historię Maciej Markiewicz, Piotr Podolczak oraz Wojciech Dera, przez blisko pół wieku klubowy lekarz - profesor Marian Krawczyński, były wiceprezes Kolejorza Radosław Sołtys, a także w roli sekretarza obrad - rzecznik prasowy Maciej Henszel.

Kapituła dokonała wyboru 100 piłkarzy, spośród których wyłoniona zostanie ostatecznie Złota Jedenastka, a także wskazała z tego grona swój typ na jedenastkę. I po głosowaniu kibiców nałożymy na siebie obie jedenastki i powstanie jedna - już ta ostateczna. Z tym zastrzeżeniem, że tam gdzie będą ewentualne wątpliwości, prawo wskazania będzie miała kapituła. Nie zakładamy w tym momencie, jakie będzie ustawienie taktyczne drużyny marzeń. Tutaj wszystko zależy od głosowania - pewne jest tylko, że wskażemy bramkarza oraz dziesięciu graczy z pola. Natomiast od tego, którzy piłkarze dostaną najwięcej głosów zależy, czy będzie to np. taktyka 1-3-4-3, czy też 1-4-4-2. Obok znajduje się lista 100 zawodników - do każdego dołączyliśmy krótką sylwetkę, żeby można było bliżej poznać dokonania poszczególnych graczy w niebiesko-białych barwach.

Jak głosować?

W jaki sposób można głosować? Uczestnicy programu Lechici mogą kliknąć powyżej w przycisk "Zagłosuj na złotą jedenastkę". Zostaną przeniesieni do logowania, po którym przejdą do ankiety. Zawodnicy zostali podzieleni na pozycje: bramkarze, obrońcy, pomocnicy i napastnicy. W każdej grupie można wskazać maksymalnie trzech swoich faworytów.

Druga opcja głosowania to wypełnienie i wysłanie kuponu zamieszczonego w „Głosie Wielkopolskim”, który jest patronem medialnym plebiscytu. Pierwszy kupon zostanie wydrukowany w środę (15 grudnia), następne - w każdy poniedziałek do końca stycznia. Głosowanie potrwa do 31 stycznia, a ogłoszenie wyników nastąpi w marcu 2022.

Następne mecze

Piątek 27.01 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań
Środa 01.02 godz.20:30
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij