2014-05-14 00:00 Jakub Szymczak, fot. Przemysław Szyszka

Rezerwy przegrywają w finale

W finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego Lech II przegrał w Swarzędzu z Unią 0:3.

Organizatorzy zadbali, aby spotkanie miało odpowiednią otoczkę. Przed meczem piłkarze obu drużyn wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego, a na trybunach zgromadziło się około tysiąca widzów. Lech zaczął odważnie i już w 3 minucie w niezłej sytuacji znalazł się Rogala, jednak jego strzał minął słupek bramki gospodarzy. Na pierwszy celny strzał trzeba było poczekać do 19 minuty, gdy umiejętności Czapli sprawdził Noga. Lech dopowiedział celnym uderzeniem Klichowicza, ale Maćkowski również był na posterunku. W 37 minucie świetną dwójkową akcją popisali się Jakóbowski i Klichowicz, jednak ten drugi zakończył ją strzałem w słupek. 5 minut później na prowadzenie wyszli gospodarze. Po rzucie rożnym niefortunnie interweniował Witt i to on był autorem gola samobójczego. Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy.

W przerwie trener Patryk Kniat zdecydował się na dwie zmiany. Plac gry opuścili Zulciak i Michniewicz, a ich miejsce zajęli Graś oraz Gawron. To właśnie Gawron był bliski zdobycia bramki wyrównującej w 57 minucie, ale po rzucie rożnym z kilku metrów głową uderzył obok bramki. Lech atakował cały czas, jednak dzielnie walczący gospodarze nie pozwalali poznaniakom na zbyt wiele. Unia atakowała rzadko, a mimo to w 75 minucie podwyższyła prowadzenie. Swojego dnia nie miał Witt, który stracił piłkę na własnej połowie. Z kontrą ruszyli Wasielewski oraz Antczak i ten drugi w sytuacji sam na sam pokonał Czaplę, W 90 minucie Lecha dobił Koralewski, który popisał się skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego. Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego w tym roku trafia do Swarzędza.

- Nie zagraliśmy dobrego spotkania. Mimo to mogliśmy objąć prowadzenie w pierwszej połowie i być może wówczas ten mecz ułożyłby się inaczej. Tak się jednak nie stało. Unii gratuluję zwycięstwa i trofeum, ale przede wszystkim życzę utrzymania w III lidze - powiedział po meczu z Unią trener Lecha II Patryk Kniat.

Unia Swarzędz - Lech II Poznań 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Witt (42-samobójcza), 2:0 Antczak (75), 3:0 Koralewski (90)