2019-09-03 13:10 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Drugi zespół zagra z Górnikiem w nowym terminie

Zmianie uległ termin spotkania 8. kolejki drugiej ligi pomiędzy rezerwami Lecha Poznań a Górnikiem Polkowice. Z powodu licznych powołań niebiesko-białych do reprezentacji do lat 19 mecz został przesunięty z najbliższej soboty na środę, 18 września (godz. 17).

Pierwotnie starcie drugiego zespołu Kolejorza z Górnikiem miało odbyć się w sobotę, 7 września o godzinie 17. W minionych dniach powołania do kadry do lat 19 otrzymało jednak aż trzech lechitów, którzy w tym sezonie występowali w ekipie prowadzonej przez trenera Rafała Ulatowskiego. Uznanie w oczach selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego znaleźli obrońca Karol Smajdor, pomocnik Filip Marchwiński, a także skrzydłowy Jakub Kamiński.

Lech zwrócił się w tej sytuacji do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN na podstawie Art. 20 regulaminu rozgrywek. Przepis ten mówi, że „w szczególnie uzasadnionych przypadkach na zgrupowanie reprezentacji narodowej, połączone z rozgrywaniem meczu międzypaństwowego w oficjalnym terminie FIFA, co najmniej jednego zawodnika klubu uprawnionego do gry w rozgrywkach II ligi, może stanowić podstawę do złożenia przez zainteresowany klub wniosku o przełożenie zawodów na inny termin”. Organ przychylił się do wniosku klubu ze stolicy Wielkopolski, w związku z czym pojedynek niebiesko-białych z Górnikiem Polkowice odbędzie się w środę, 18 września o godzinie 17.

Obie drużyny są beniaminkami drugiej ligi. Górnicy mają po siedmiu meczach na swoim koncie siedem punktów, co daje im piętnastą pozycję w tabeli. Lechici z kolei uzbierali o cztery "oczka" więcej, a ten dorobek pozwala im zajmować dwunastą lokatę w stawce.

Następne mecze

Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij