2020-10-15 13:02 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Dodatni wynik testu we Wronkach

W tym tygodniu członkowie drugiego zespołu Lecha Poznań zostali poddani testom na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. U jednego z zawodników rezerw Kolejorza wynik badania okazał się pozytywny.

W związku z powyższym podjęto decyzję o kwarantannie dla zawodników dwóch drużyn, w których w ostatnim czasie funkcjonował zakażony koronawirusem gracz. Mowa o drugim zespole Lecha Poznań oraz juniorami starszymi niebiesko-białych. To oznacza, że obie te ekipy udadzą się na kwarantannę, po której przejdą testy i powrócą do treningów.

- Od razu zdecydowaliśmy o wprowadzeniu wszystkich procedur mających na celu odpowiednią opiekę nad naszymi zawodnikami. To dla nas pierwsza taka sytuacja, ale wiemy jak postępować w takich okolicznościach i zachowujemy wszelką ostrożność. Najważniejsze dla nas jest zdrowie naszych graczy i mamy nadzieję, że po okresie kwarantanny przejdą oni pomyślnie testy na obecność koronawirusa, a następnie już - kiedy będzie to w stu procentach bezpieczne - wrócą do zajęć ze swoimi drużynami - mówi kierownik działu organizacji Akademii Lecha Poznań, Michał Kokotek.

Obie wyżej wspomniane drużyny wnioskowały o przełożenie swoich dwóch najbliższych meczów ligowych. Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego chcą rozegrać w innym terminie spotkania z Olimpią Elbląg oraz Błękitnymi Stargard, natomiast zawodnicy szkoleniowca Huberta Wędzonki starcia z Hutnikiem Kraków i Legią Warszawa.

Następne mecze

Piątek 26.02 godz.20:30
Warta Poznań
vs |
Lech Poznań
Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij