Przemysław Małecki

„Każdy chciałby dynamicznego postępu i sukcesów od zaraz, natomiast najważniejszą cnotą w piłce nożnej jest spokój i konsekwentna, ciężka praca” – z takim mottem swoją karierę trenerską utożsamia drugi szkoleniowiec zespołu rezerw poznańskiego Lecha, Przemysław Małecki.

Urodzony w 1983 roku w Poznaniu Małecki przygodę z piłką rozpoczął w Amice Wronki, gdzie jako junior przebrnął przez wszystkie grupy młodzieżowe. Był bliski dołączenia do gry w pierwszym zespole z Wronek, natomiast ze względu na dwie ciężkie kontuzje jego kariera nie mogła się rozwijać. Po ciężkich złamaniach nogi zagrał jeszcze dwa sezony w trzecioligowej wtedy Warcie Poznań, by potem skupić się na rozwoju swoich umiejętności trenerskich. Łączył studiowanie na poznańskim AWF oraz kształcenie się w roli szkoleniowca wraz z grą w piłkę na niższych szczeblach rozgrywkowych.

Rozwój trenerski pozwolili mu osiągnąć między innymi Marek Śledź i Maciej Skorża. Małecki był już w Akademii Lecha Poznań jako pierwszy trener zespołów młodzieżowych. Czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski – dwa razy w kategorii juniorów młodszych jako trener Lecha Poznań oraz dwukrotnie jako opiekun kadry województwa wielkopolskiego. Trenował też juniorskie ekipy Miedzi Legnica i Zagłębia Lubin.

W lipcu 2017 roku otrzymał od Polskiego Związku Piłki Nożnej ofertę prowadzenia reprezentacji do lat 17. Przez dwa lata nabrał doświadczenia w pracy z kadrą młodzieżową, natomiast potem przyjął ofertę powrotu do piłki klubowej gdzie jest drugim trenerem w rezerwach Lecha Poznań na trzecim szczeblu rozgrywkowym.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:30
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij