Norbert Pacławski

Napastnik zawitał do wronieckiej części Akademii Lecha Poznań latem 2017 roku. Po harmonijnym rozwoju w ekipie trampkarzy, juniorów młodszych oraz juniorów starszych trafił do ekipy rezerw przed sezonem 2020/21. W grupach młodzieżowych Kolejorza potwierdzał, że talent do zdobywania bramek ma jak mało który napastnik w jego kategorii wiekowej w całym kraju. To zresztą dostrzegli także selekcjonerzy kadr narodowych, którzy od dłuższego czasu widzą Pacławskiego w koszulce z orzełkiem na piersi.

Urodzony: 2004-02-19 Rzeszów, Polska
Pozycja: Napastnik Numer: 28
Poprzednie kluby:

Orzełek Przeworsk (juniorzy)
Akademia Lech Poznań
Lech Poznań: 2021 - do dziś

Po zakończeniu obozu na początku 2021 roku młody atakujący decyzją sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny został włączony do kadry ich zespołu.

- Norbert Pacławski to napastnik, który miał okazję zagrać też w sparingach na pozycji skrzydłowego. U niego od zawsze imponuje łatwość dochodzenia do okazji podbramkowych i ich wykorzystywania. Na pewno jednak kolejne miesiące będą dla niego idealną okazją do nauki – mówi o nim dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Pacławski zadebiutował w pierwszej drużynie w pucharowym meczu z Radomiakiem Radom (1:1, 4:3 w karnych dla Lecha), a za sobą ma również występy w ekstraklasie.

Kontrakt zawodnika obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij