2016-07-27 10:45 Mateusz Szymandera

Jagiellonia to Probierz

- Trener Probierz ma swój styl. Jako trener jest dokładnie taki sam jaki był na boisku. To trener z silną osobowością - mówi drugi trener Kolejorza Mirosław Kmieć.

Obaj w trakcie swojej trenerskiej kariery spotkali się wielokrotnie. Nigdy jednak nie mieli okazji do bezpośredniej rywalizacji, gdy obaj pełnili funkcję pierwszego szkoleniowca. - Znamy się, nie raz rozmawialiśmy na szkole trenerów. Poznaliśmy się wiele lat temu, gdy zaczynał pracę szkoleniową w Polonii Bytom - zaznacza asystent Jana Urbana, który bardzo docenia pracę wykonaną przez Michała Probierza w Jagiellonii Białystok.

Zespół najbliższego rywala Lecha wygrał w sobotę przekonująco z Ruchem Chorzów. Białostocczanie zwyciężyli 4:1, a ich przeciwnicy skończyli spotkanie w dziewiątkę. - Dwie czerwone kartki miały duży wpływ na przebieg meczu. Jagiellonia wykorzystała to, że Ruch grał w osłabieniu i był rozbity. Nie wolno lekceważyć Jagiellonii, zresztą nie zamierzamy tego robić. Wygrali wysoko, strzelili cztery bramki. Sami wiemy, że nie jest łatwo tyle razy trafić do siatki rywala - podkreśla Mirosław Kmieć.

Zdaniem drugiego trenera Lecha zespół Michała Probierza ma bardzo charakterystyczny styl gry. - To drużyna, która przekłada na boisko osobowość trenera Probierza. Agresywność, dynamizację w podejmowaniu decyzji, poruszanie się, mobilność - wymienia drugi trener Lecha. - To wszystko powoduje, że są groźni w grze z kontrataku. Średnia wzrostu pomocników to zaledwie 170 cm, ale oni grają w bardzo dynamiczny sposób. To groźny zespół - kończy trener.

Następne mecze

Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Sobota 17.10 godz.00:00
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij