Wiktor Pleśnierowicz

W lipcu 2018 roku Wiktor Pleśnierowicz dołączył do pierwszej drużyny Lecha Poznań. Młody obrońca bardzo szybko awansował z zespołu juniora młodszego do pierwszej drużyny Kolejorza. Zawdzięcza to swoim umiejętnościom oraz piłkarskiej dojrzałości.

Urodzony: 2001-03-29 Kalisz, Poland
Pozycja: Obrońca Numer: 35
Poprzednie kluby:

Wychowanek Akademii Lecha Poznań
Lech Poznań: 2018 - do dziś

Pleśnierowicz do Akademii Lecha Poznań trafił w 2014 roku. Dwa lata później związał się z Kolejorzem profesjonalnym kontraktem. Pełnił funkcję kapitana w zespole juniora młodszego. Zdobył z nim tytuł mistrza Polski w 2017 roku. Był to początek błyskawicznego awansu obrońcy pochodzącego z Kalisza.

W lipcu został przeniesiony do drugiej drużyny Kolejorza, prowadzonej przez Ivana Djurdjevicia. Po rekomendacji szkoleniowca, dostał szansę na treningu z pierwszą drużyną Lecha. Na początku 2018 roku wyjechał z nią na obóz przygotowawczy do Turcji. - Gdy w rok trafiasz z zespołu juniorskiego do ekstraklasowego, to nie da się tego opisać. Siedziałem w szatni przed wyjazdem na obóz, patrzyłem przed siebie i pomyślałem: kurczę, naprawdę tu jesteś. Oglądałem tych chłopaków na stadionie, oglądałem ich mecze, a następnego dnia wychodzę z nimi na treningi. Nie da się opisać słowami tego uczucia. Takie coś trzeba przeżyć – wspominał Pleśnierowicz.

W 2015 roku zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 15. Dwa lata później został kapitanem zespołu U17. Cechuje go spokój oraz pewność siebie. Jest bardzo dojrzały w swojej grze. Lubi swoją pozycję na boisku, choć przy stałych fragmentach gry przesuwa się do przodu, aby wspomóc zespół w ataku. Prywatnie jest kibicem FC Barcelony. Podoba mu się jednak styl prezentowany przez Sergio Ramosa, zawodnika Realu Madryt. – Chciałbym być taki jak on. W kluczowych momentach pokazuje, że jest prawdziwym kapitanem. Podnosi zespół w trudnych sytuacjach. Mam nadzieję, że czeka mnie podobna kariera – podkreśla lechita.

W czerwcu 2018 roku wraz z drużyną juniorów starszych zdobył tytuł mistrza Polski. W finałowym meczu przeciwko Cracovii wpisał się na listę strzelców, pewnie wykorzystując rzut karny. Na treningach ciężko pracuje, aby osiągnąć sukces. Przykład bierze ze swoich starszych kolegów, którzy swoje kariery kontynuują za granicą. – Bardzo ciężko pracuję na treningach. Droga Kownasia, Karola i Bediego, to ta, którą chcę podążyć. Chcę tak jak oni walczyć o skład, potem być jego ważną częścią i wyjechać. To droga idealna. Wiem jednak, że czeka mnie jeszcze sporo pracy, aby pójść ich śladami – mówi Pleśnierowicz.

2018/2019

LICZBA WYSTĘPÓW

CZAS BRAMKI ASYSTY
III liga 5 450 m 0 0
RAZEM 5 450 0 0

Następne mecze

Sobota 24.11 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock
Niedziela 02.12 godz.18:00
Cracovia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij