Tymoteusz Puchacz

Tymoteusz Puchacz po udanych występach w zespole rezerw Lecha Poznań, dołączył do pierwszej drużyny podczas przerwy zimowej sezonu 2016/17. - Tymek jest chwalony za swoje zaangażowanie i pracowitość. Wiążemy z nim duże nadzieje. Liczymy na to, że w ciągu dwóch lat stanie się ważnym punktem naszego zespołu - powiedział o młodym obrońcy wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.

Urodzony: 1999-01-23 Sulechów
Pozycja: Obrońca Numer: 27
Poprzednie kluby:

Wychowanek Akademii Lecha Poznań

Puchacz to kolejny wychowanek Akademii Lecha Poznań, który przeszedł przez wszystkie szczeble rozwoju w Kolejorzu i ostatecznie trafił do pierwszego zespołu. Z reguły występuje na pozycji lewego obrońcy, chociaż może też grać na lewej flance. - To kolejny wychowanek naszej akademii. Jego sytuacja jest podobna do tej, w której przed rokiem znaleźli się Robert Gumny i Kamil Jóźwiak. Oni też zimą trafili do pierwszego zespołu - przyznawał w styczniu 2017 roku wiceprezes Lecha i po chwili dodał. - Tymek to lewonożny obrońca. Wiemy, jak trudno jest znaleźć takiego piłkarza, tym większa to radość, że udało nam się takiego wychować. Wiele zależy teraz od niego samego.

„Tymek” jak do tej pory rozegrał dwadzieścia trzy spotkania w Centralnej Lidze Juniorów oraz trzydzieści osiem spotkań w trzeciej lidze. Łącznie dla Kolejorza zdobył siedem bramek. - Od najmłodszych lat zależało mi na tym, żeby zagrać w Lechu. Dzięki ciężkiej pracy marzenia się spełniają. Będę ciężko pracował, by dostawać jak najwięcej szans gry. Chcę pokazać swoje wysokie umiejętności i to, że dużo potrafię - stwierdził Puchacz po podpisaniu długoterminowego kontraktu z Kolejorzem.

2017/2018

LICZBA WYSTĘPÓW

CZAS BRAMKI ASYSTY
III liga 17 1530 m 0 0
RAZEM 17 1530 0 0

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij