2021-01-17 17:22 Lech Poznań , fot. Przemek Szyszka

Wypowiedzi po meczu Dynamo - Lech

Drugi sparing za Kolejorzem. Lech Poznań w meczu kontrolnym wygrał z Dynamem Moskwa 2:0, a oto jak to spotkanie skomentowali przedstawiciele niebiesko-białych.

Jakub Kamiński (pomocnik Lecha Poznań):

- Fajnie to wyglądało, bo idealnie wybieraliśmy moment do pressingu. Z tak mocnym przeciwnikiem, jakim jest Dynamo, ciężko przez dziewięćdziesiąt minut grać wysoko, bo było widać dużo jakości u naszego rywala. Wiadomo, w ekstraklasie też są takie zespoły, które to wykorzystują i nie ma co im odbierać tego, ale tutaj trzeba było wybrać idealny moment i doskakiwać, odzyskiwać piłkę, a potem od razu wychodzić z szybkimi akcjami. Bo to na tym polega dzisiejszy futbol - na wykorzystywaniu błędów. Moim zdaniem w pierwszej połowie było widać, że idealnie to robiliśmy.

Michał Skóraś (pomocnik Lecha Poznań):

- Myślę, że możemy być zadowoleni z wyniku. Wiadomo, nie uniknęliśmy błędów, ale to drugi sparing i cały czas czujemy zmęczenie w nogach. Zespół naprawdę - szczególnie w wysokim pressingu - wygląda dobrze. Wiadomo, dużo pracy przed nami, ale do rozpoczęcia ligi zostało jeszcze trochę czasu, możemy spokojnie się dalej przygotowywać. Cały czas poprawiamy grę wysokim pressingiem, na tym się skupiamy i wiadomo, jeśli przeciwnik przegrywa, to schodzimy do niskiego pressingu, musimy to kontrolować, bo - jak się mówi - od obrony zaczyna się atak.

Cieszę się, że zanotowałem dzisiaj asystę. Myślę, że w niektórych sytuacjach mogłem się pokusić o strzał, ale tak, jak powiedziałem, jest czas, żeby popracować nad błędami. Szczególnie jestem zadowolony z gry całej drużyny.

Mohammad Awwad (napastnik Lecha Poznań):

- W większości kontrolowaliśmy przebieg spotkania, graliśmy to, co założyliśmy sobie przed pierwszym gwizdkiem. Teraz pracujemy dalej nad grą w ofensywie i defensywie. Czułem się dzisiaj dobrze, cały czas buduję tą swoją formę, krok po kroku idę do przodu i mam nadzieję, że ciężka praca przyniesie efekty. W ostatnim tygodniu mieliśmy po dwa treningi dziennie, więc trochę czujemy to w nogach, ale przygotowania to część futbolu, więc pracujemy dalej.

Jesper Karlström (pomocnik Lecha Poznań):

- Graliśmy dziś przeciwko dobrej drużynie z naprawdę dobrymi zawodnikami. Myślę jednak, że wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Przez pierwsze dziesięć, może piętnaście minut mieliśmy trochę problemów, ale potem zaczęliśmy grać lepiej piłką, atakowaliśmy i strzeliliśmy dwa gole. Uważam, że patrząc na klasę rywala i etap naszych przygotowań, wykonaliśmy dzisiaj dobrą pracę.

Następne mecze

Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań
Niedziela 14.03 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij