2019-07-15 15:41 Wiktoria Łabędzka , fot. Przemysław Szyszka

Utytułowana młodzież Kolejorza

Lech Poznań do nadchodzącego sezonu PKO Ekstraklasy przystąpi w odmłodzonym składzie osobowym. W jego kadrze znajduje się liczna grupa zawodników, która w 2015 roku sięgnęła po tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Zjawisko to wcale nie jest częste w piłkarskich realiach.

Wobec wyników wcześniejszych spotkań, triumf w meczu drugiej kolejki turnieju finałowego, dał Lechowi Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych 2015. Pomimo zapewnionego tytułu, lechici przystąpili do ostatniej odsłony rywalizacji, w której ich przeciwnikiem był Progres Kraków, w optymalnym składzie. Wielu zawodników, którzy wybiegli wówczas na boisku, gra obecnie na najwyższym szczeblu.

Siedmiu z nich reprezentuje barwy drużyn PKO Ekstraklasy. Zdecydowana większość, gdyż aż pięciu, to niebiesko-biali będący obecnie w pierwszym zespole. Na szczególną uwagę zasługują ci, którzy w zielonogórskim turnieju zostali nagrodzeni indywidualnie. Mowa bowiem o Tymoteuszu Puchaczu, który został - wraz z wypożyczonym na Słowację Dawidem Kurminowskim - najlepszym strzelcem zmagań oraz o najlepszym bramkarzu oraz o Miłoszu Mleczko. Oboje powracają do Kolejorza po półtora roku gry poza klubem i zapewniają, że mają zamiar walczyć o swoje.

Podobny cel wyznaczyli sobie Jakub Moder i Paweł Tomczyk. Mistrzem Polski Juniorów Młodszych, który najszybciej wskoczył do pierwszego składu lechitów jest Robert Gumny. Ze wspomnianej siódemki, pozostali to Serafin Szota, który znajduje się w Zagłębiu Lubin oraz Maciej Spychała, będący obecnie w kadrze Wisły Płock. Sportowy awans spotkał natomiast trenera Przemysława Małeckiego, pod okiem którego sięgali oni po tytuł najlepszej drużyny w swojej kategorii wiekowej. Po dwuletniej przygodzie z reprezentacją Polski do lat 17, powrócił od klubu, gdzie pełni funkcję drugiego szkoleniowca rezerw.

Kariery pozostałych członków mistrzowskiej ekipy Kolejorza toczą się obecnie na nieco niższych szczeblach, jednak warto mieć na uwadze, że to wciąż bardzo młodzi zawodnicy. Jednym z nich jest Marek Mróz, który gra obecnie w GKS-ie Jastrzębie.

Skład Lecha Poznań w ostatnim meczu turnieju finałowego Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2014/2015:

Miłosz Mleczko (41. Maciej Dąbrowski) - Serafin Szota, Filip Nawrocki, Damian Sierant, Robert Gumny (41. Jan Andrzejewski) - Kacper Chodyna (65. Aleksander Jezierski), Maciej Spychała, Marcin Maćkowiak (60. Marek Mróz), Jakub Moder (60. Dawid Kurminowski), Tymoteusz Puchacz - Paweł Tomczyk

Następne mecze

Środa 08.07 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Niedziela 12.07 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij