2021-02-20 14:48 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Juniorzy młodsi wracają do swojego rytmu

Juniorzy młodsi Lecha Poznań wygrali w sobotę w Popowie z Lechią Zielona Góra 5:1 w swoim trzecim tegorocznym meczu kontrolnym. Na listę strzelców w szeregach niebiesko-białych wpisali się Aleksander Gazda, Dominik Janeczek, Maksymilian Dziuba oraz dwóch zawodników testowanych. Do rywalizacji w grupie B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 lechici powrócą w pierwszy weekend marca wyjazdowym starciem z FASE Szczecin.

Po ubiegłotygodniowych problemach związanych z kwarantanną spowodowaną wykryciem przypadku zakażenia koronawirusem w internacie podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego wrócili w minionych dniach na boisko. Od poniedziałku trenowali już w Popowie, natomiast w sobotę rozegrali pierwszy sparing po jednym weekendzie przymusowej przerwy. Tym samym zresztą chcieli kontynuować serię niezłych wyników osiąganych w tym roku, ponieważ oba wcześniejsze spotkania towarzyskie zwyciężali w pewnym stylu.

- To spotkanie miał dla nas wymiar powrotu do rytmu pracy sprzed kwarantanny. W środę mieliśmy grę treningową, a dziś już mecz sparingowy, a to nakierowane było ku temu, żeby ponownie wejść w ramy pracy, na które składał się tydzień pracy oraz mecz. Szkoleniowo podczas mikrocyklu udało się zrealizować to, co chcieliśmy, a to samo możemy powiedzieć o tym spotkaniu, aczkolwiek przechodzenie przez kwarantannę nie przeszło idealnie - twierdzi szkoleniowiec niebiesko-białych.

Wynik 5:1 odzwierciedla to, co działo się dziś w Popowie, ale przeciwnik wcale nie należał do tych proszących o jak najniższy wymiar kary. Mimo to do przerwy gospodarze prowadzili po trafieniach Aleksandra Gazdy po stałym fragmencie gry oraz bardzo ładnej zespołowej akcji i golu Dominika Janeczka. Po zmianie stron wciąż jednak musieli włożyć wiele wysiłku, żeby cieszyć się na koniec z okazałego zwycięstwa, a do bramki przeciwnika trafili jeszcze Maksymilian Dziuba oraz dwóch graczy testowanych.

- Nie był to lekki, łatwy i przyjemny mecz, oglądaliśmy dużo walki fizycznej i działań, w których trzeba było dużo popracować. Spotkanie pokazało nam jednak, że już od kolejnego mikrocyklu jesteśmy gotowi do pracy, którą rozpoczęliśmy jeszcze w styczniu i czekamy z niecierpliwością na kolejny mecz kontrolny, który przed nami już w kolejny piątek z Miedzią Legnica na wyjeździe – podsumowuje trener juniorów młodszych Kolejorza.

Lech Poznań U-17 – Lechia Zielona Góra U-17 5:1 (2:0)

Bramki: Gazda (20.), Janeczek (35.), Dziuba (50.), zawodnik testowany (75.), zawodnik testowany (80.) – (90.)

Lech Poznań: Mateusz Uzarek (46. Wiktor Nowicki) – Kamil Budych (46. Sebastian Goc), Bartosz Tomaszewski, Aleksander Gazda, Dominik Janeczek – Mateusz Wójcik (70. Dawid Ławniczak), Jan Niedzielski (70. zawodnik testowany), Maksymilian Dziuba (60. zawodnik testowany) – Igor Kornobis (60. zawodnik testowany), Filip Wełniak (46. Norbert Ratajczyk), Maksym Pietrzak (46. Aleksander Nadolski)

Następne mecze

Sobota 17.04 godz.17:30
Raków Częstochowa
vs |
Lech Poznań
Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij