Jakub Antczak

- Kuba to pomocnik obdarzony niezłą techniką użytkową, może występować zarówno na skrzydle, jak i w środku pola - opowiadał o młodym graczu dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel podczas przedłużenia kontraktu z tym uzdolnionym zawodnikiem. 

Urodzony: 2004-04-29 Wrocław, Polska
Pozycja: Pomocnik Numer: 74
Poprzednie kluby:

FC Wrocław Academy (juniorzy): do 2018
Akademia Lecha Poznań
Lech II Poznań: 2020-2021
Lech Poznań: 2022 - do dziś

Do młodzieżowych grup Kolejorza Antczak trafił latem 2019 roku z FC Wrocław Academy. Już po pierwszej rundzie z juniorami młodszymi Lecha cieszył się z mistrzostwa jesieni grupy B Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W kolejnych miesiącach rozgrywki na tym szczeblu zostały zawieszone z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, więc na walkę o medale mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej przyszło mu poczekać kolejny rok. Pod koniec czerwca 2021 roku wraz z zespołem trenera Bartosza Bochińskiego sięgnął po srebrne medale.

Pomocnik na szczeblu centralnym zadebiutował 15 września 2021 roku w meczu przeciwko Pogoni Siedlce (0:2). Swoją pierwszą bramkę zdobył natomiast w rywalizacji z Olimpią Elbląg (2:1). Było to niezwykle ważne trafienie, które pozwoliło wywalczyć drugiemu zespołowi Lecha Poznań trzy punkty. Dobra postawa Antczaka została nagrodzona i pod koniec listopada młody zawodnik podpisał trzyletni kontrakt z niebiesko-białymi.

W styczniu 2021 roku zawodnik po raz pierwszy w karierze udał się na zimowe zgrupowanie pierwszej drużyny Lecha do tureckiego Belek i kilka tygodni później został na stałe włączony do kadry trenera Macieja Skorży.

Kontrakt zawodnika wygasa 31 grudnia 2024 roku.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij