Filip Borowski

Obrońca ma na swym koncie występy w zespole trampkarzy, juniorów młodszych oraz starszych. - To ambitny chłopak, który ma świetny wpływ na kolegów z drużyny - mówił Hubert Wędzonka. - Jest takim boiskowym "zbójem" w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Umie zaostrzyć grę w odpowiednim momencie, agresywnie dojść do przeciwnika, nie zostawić mu za wiele miejsca. To jest o tyle cenne, że takim zachowaniem daje impuls pozostałym chłopakom. Nigdy nie odstawia nogi, zawsze wstawia się za partnerem z drużyny i nie zwiesza głowy. To ma wpływ na postawę reszty - dodawał.

Pozycja: Obrońca Numer: 28
Poprzednie kluby:

Akademia Lecha Poznań
Lech Poznań: 2020 - do dziś

Pomimo młodego wieku, 8 sierpnia 2020 roku, jego nazwisko znalazło się w podstawowym składzie zespołu rezerw na mecz z Elaną Toruń, co było debiutem nastolatka na szczeblu centralnym. Był to wyjątkowy czas w życiu Borowskiego, który w następnym tygodniu udał się na obóz do Opalenicy z pierwszą drużyną Lecha Poznań. Obrońca ostatecznie został włączony do kadry w połowie września 2020 roku. - Jestem gotowy do ciężkiej pracy na treningach i chcę się pokazać z dobrej strony, żeby podjąć rywalizację z zawodnikami na mojej pozycji. Wiadomo, że są starsi ode mnie i dużo bardziej doświadczeni, ale chciałbym powalczyć o okazję debiutu w pierwszym zespole - zapewniał młody defensor.

Obrońca zrealizował swój cel i zadebiutował w pucharowym meczu ze Zniczem Pruszków, który zakończył się wygraną Lecha 3:2.

Kontrakt zawodnika obowiązuje do 31 grudnia 2023 roku.

Następne mecze

Wtorek 26.10 godz.13:30
Unia Skierniewice
vs |
Lech Poznań
Piątek 29.10 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij