Informacje o Enea Lech Cup

- Od pierwszej edycji aż po najbliższą, w turnieju uczestniczyło już ponad trzydzieści różnych klubów. Od kilku lat bacznie notujemy nazwiska młodych piłkarzy i czekamy na ich debiuty w wielkiej piłce - mówi Hubert Nowacki, szef projektu i zarazem dyrektor Enea Lech Cup, jednego z najlepszych międzynarodowych turniejów do lat 12. W każdej edycji rozgrywek udział bierze około stu młodych zawodników. Enea Lech Cup cieszy się sławą jednej z najlepszych imprez tego typu w Europie. To niewątpliwie zasługa uczestnictwa w nim drużyn z renomowanych klubów, a także bardzo wysokiego poziomu sportowej rywalizacji.

Data: 3-4 grudnia 2022
Miejsce: Hali Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Morasku, Zagajnikowa 9, 61-602 Poznań
Godziny rozgrywania turnieju:
Sobota 9:00 - 17:00 (rozgrywki systemem "każdy z każdym")
Niedziela 9:00 - 15:00 (rozgrywki w grupach: Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy)

Zwycięzcy poprzednich edycji Lech Cup:

Czym jest Enea Lech Cup?

Enea Lech Cup to jeden z najlepszych międzynarodowych turniejów młodzieżowych w Europie. Rokrocznie w pierwszy weekend grudnia do Poznania przyjeżdżają najlepsze zespoły czołowych piłkarskich akademii Starego Kontynentu. Licząc od pierwszej edycji zmagań w organizowanym przez Kolejorza turnieju z międzynarodową obsadą, do stolicy Wielkopolski przyjeżdżały już największe europejskie kluby, takie jak FC Barcelona, Paris Saint Germain, Manchester City, Bayern Monachium, Sporting Lizbona, czy Juventus Turyn. Nie brakowało również przedstawicieli najsilniejszych w ostatnich latach akademii piłkarskich, jak choćby Dinamo Zagrzeb, Anderlecht Bruksela, Schalke 04 czy Sparta Praga.

- Ten turniej jest fantastyczny. Myślę, że to jedne z lepszych zawodów w środkowej Europie. Dla mnie to był zaszczyt, że mogłem tutaj być i patrzeć na grę tych wszystkich chłopców. Nieczęsto mamy okazję grać przeciwko tak dobrym drużynom. Podczas poznańskiego turnieju, w dwa dni zmierzyliśmy się z klasowymi zespołami jak Hertha Berlin, Bayern Monachium czy Sporting Lizbona. To bardzo trudni rywale, z którymi grało się naprawdę ciężko. Nie pamiętam, żebym miał okazję prowadzić swoją drużynę w takim turnieju, jak ten w Poznaniu, w którym wystąpiło aż tyle topowych zespołów - mówił w 2015 roku Massimiliano Marchio, trener Juventusu Turyn.

W nadchodzącej edycji Enea Lech Cup zachowana zostanie formuła rozgrywek z ubiegłych lat. Pierwszego dnia zespoły będą rywalizować systemem każdy z każdym, a kolejnego nastąpi podział na dwie grupy. Najsilniejsze drużyny trafią do Ligi Mistrzów, w której będą walczyć o miano najlepszego zespołu turnieju, a te, które zanotują w sobotę więcej porażek, znajdą się w Lidze Europy walcząc o miejsca 5-8.

Tradycyjnie Enea już Lech Cup zostanie poprzedzony największą w Polsce konferencją szkoleniową, w której rokrocznie udział bierze ponad tysiąc trenerów z kraju i zagranicy. Lech Conference, bo o niej mowa, co roku przyciąga do Poznania miłośników futbolu młodzieżowego.

Enea Lech Cup to Liga Mistrzów do lat 12

Do Poznania przyjeżdżają kluby, których drużyny seniorskie na co dzień występują w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. W Poznaniu szansę występują mają zawodnicy, którzy szlifują swój talent w najbardziej uznanych akademiach piłkarskich, po to by wkrótce zadziwić cały świat.

- Zebraliśmy bardzo dużo doświadczenia w takim międzynarodowym turnieju, jak ten, który odbył się w Poznaniu. Bardzo dobrze czujemy się tutaj, Arena to naprawdę piękna hala. Jestem pod dużym wrażeniem tego, co tutaj zastaliśmy - zauważał po jednym z turniejów Frederic Delooz, trener z Anderlechtu Bruksela.

Enea Lech Cup to przedsionek wielkiej piłki. To dla tych chłopców jedna z pierwszych okazji sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z rówieśnikami innych kuźni talentów. Już teraz zachwycają świetną motoryką, niezwykłymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi, a ich gra wyraźnie odzwierciedla różne filozofie gry w piłkę nożną. Miłośnicy futbolu, szkoleniowcy i rodzice małych zawodników mogą się przekonać o efektach profesjonalnej pracy z młodzieżą za granicą. To właśnie od tych najlepszych chcemy się uczy.

Futsal tajemnicą sukcesu

Enea Lech Cup to turniej halowy, który odbywa się na małym boisku. Rocznik U-12 to pierwszy rocznik, który na co dzień gra i trenuje na dużym boisku, jednak szkoleniowcy cenią sobie grę na małej przestrzeni, wymagającą wielokrotności kontaktów z piłką i szybkiego podejmowania decyzji. Konsekwentna i namiętna gra w futsal zrodziła potęgę brazylijskiego futbolu, to właśnie na małym boisku przyszłe gwiazdy uczą się celebrować piłkę nożną.

Enea Lech Cup to nie tylko piłka nożna

Enea Lech Cup to promocja sportu młodzieżowego, który jest bardzo waznym elementem wychowania dorastającego człowieka świadomego swojej wartości, znającego swoją rolę w grupie i preferującego zdrowy styl życia. To wyjątkowa impreza, na której znakomitym zawodom towarzyszy mnóstwo dodatkowych atrakcji dla dzieci i rodziców.

Enea Lech Cup to święto rodzinne, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie przeżywają wielkie emocje. To też miejsce spotkań rówieśników z różnych kultur, które łączy ten najpiękniejszy uniwersalny język rozumiany na całym świecie.

- Dokładnie nie pamiętam wyników, ale to był dla mnie bardzo ważny turniej. Pierwszy raz miałem okazję występować przed tak liczną publicznością. Wspólnie z kolegami czuliśmy wsparcie ze strony trybun i przyznam, że początkowo byliśmy trochę stremowani. Z każdym kolejnym spotkaniem grało nam się jednak coraz lepiej - wspomina wychowanek Kolejorza, Robert Gumny jeden ze swoich występów na Lech Cup.

Enea Lech Cup to festiwal piłki nożnej, na którym można spędzić cały weekend w rodzinnej, sportowej, międzynarodowej atmosferze. To wreszcie promocja Poznania jako miasta sportu, które celebruje wolność i różnorodność.

Następne mecze

Piątek 27.01 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań
Środa 01.02 godz.20:30
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij