2021-06-16 16:01 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Pozytywne wrażenia Palczewskiego

Maciej Palczewski w poniedziałek rozpoczął pracę z bramkarzami Lecha Poznań. Pierwsze wrażenia? - Bardzo pozytywne, trafiłem do bardzo profesjonalnego klubu, w którym wszystko jest poukładane jak należy - mówi 39-letni trener.

Poprzednie 11 lat w pracy szkoleniowej spędził w Cracovii, gdzie od 2015 roku był w pierwszej drużynie. - Pasy to mój klub, moje życie, jestem emocjonalnie bardzo mocno związany z tym klubem. Bardzo dziękuję za to, w jaki sposób zostałem pożegnany. Decyzja o odejściu zresztą nie była łatwa, potrzebowałem kilka dni do namysłu - przyznaje Palczewski, który przeniósł się w ostatnich dniach do Kolejorza.

- Dlatego, że to Lech, czyli w polskich realiach wielki klub, który na dodatek przyjaźni się z Cracovią. Do tego stwierdziłem, że pora na nowe wyzwanie w mojej pracy zawodowej. A ponadto bardzo cenię warsztat trenera Macieja Skorży i jest mi niezmiernie miło, że mogłem dołączyć do jego sztabu - tłumaczy powody swojej decyzji

Nic dziwnego, że pierwsze wrażenia są dla niego bardzo pozytywne. - Trafiłem do bardzo profesjonalnego klubu, w którym wszystko jest poukładane jak należy. Od pierwszych godzin zaopiekowano się mną, pomógł mi bardzo kierownik drużyny, trener Skorża od razu wprowadził do sztabu - dzieli się wrażeniami.

W tym momencie do dyspozycji ma czterech bramkarzy. Są to Mickey van der Hart, Filip Bednarek, a także wracający po wypożyczeniach Miłosz Mleczko oraz Bartosz Mrozek. Ten ostatni jednak w ostatnich dniach nie mógł trenować ze względu na uraz, z jakim borykał się w końcówce minionego sezonu. - Już jest wszystko w porządku. Bartek w środę po południu powinien już pracować z resztą drużyny - mówi Palczewski, który poznaje się dopiero z poznańskimi golkiperami i dlatego na razie nie chce wyciągać wniosków. Na te przyjdzie czas w trakcie zgrupowanie, a także przedsezonowych sparingów.

Następne mecze

Piątek 30.07 godz.20:30
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Środa 04.08 godz.16:00
Lech II Poznań
vs |
Znicz Pruszków

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij