2019-10-10 19:55 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

Gol Kurminowskiego i asysta Puchacza w kadrze U-20

Reprezentacja Polski do lat 20 wygrała w spotkaniu z Niemcami 4:3 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. W konfrontacji wzięło udział trzech piłkarzy Lecha Poznań: Tymoteusz Puchacz oraz dwóch aktualnie wypożyczonych do innych klubów, Michał Skóraś i Dawid Kurminowski. Ten ostatni zdobył bramkę na 3:3 po asyście "Puszki".

Kadra do lat 20 prowadzona przez selekcjonera Jacka Magierę rozgrywała w czwartek kolejny mecz w ramach rozgrywek Turnieju Ośmiu Narodów i w Norderstedt zmierzyła się z reprezentacją Niemiec. Od początku spotkania w wyjściowym składzie znalazło się trzech lechitów: Tymoteusz Puchacz, Michał Skóraś oraz Dawid Kurminowski. Już po kilku sekundach gry na prowadzenie biało-czerwonych wyprowadził Tomasz Makowski, jednak kolejne minuty gry to dominacja Niemców. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy było już 3:1 dla gospodarzy tego starcia. Reprezentanci Polski nie załamali się i jeszcze przed przerwą do siatki trafił Marcel Zylla, który dał nadzieję, że w drugiej części spotkania będzie można wrócić do gry i odwrócić losy rywalizacji.

Po zmianie stron piłkarze trenera Jacka Magiery poszli za ciosem i strzelili gola na 3:3. Do wyrównania doprowadził wypożyczony z Lecha do słowackiej Żyliny, Dawid Kurminowski. Asystę przy bramce zaliczył inny gracz Kolejorza, Tymoteusz Puchacz, który w ambitny sposób walczył do końca i odebrał futbolówkę defensywnemu piłkarzowi reprezentacji Niemiec. Gospodarze nie zamierzali zakończyć tego spotkania z jednym punktem, więc rzucili się do ataków. Raz za razem tworzyli składne akcje, jednak na swoim miejscu był bramkarz Polaków, Paweł Sokół. Biało-czerwonych remis też nie urządzał i do ostatniej minuty walczyli o wywiezienie trzech oczek, co udało się za sprawą strzału Łukasza Poręby w 90. minucie konfrontacji.

Po tym zwycięstwie młodzi Polacy zajmują piąte miejsce w Turnieju Ośmiu Narodów, a za kilka dni podejmą w Kaliszu reprezentację Holandii.

Niemcy - Polska 3:4 (3:2)

Bramki: Manuel Wintzheimer (7., 20.), John Yeboah (36.) - Tomasz Makowski (1.), Marcel Zylla (41.), Dawid Kurminowski (47.), Łukasz Poręba (90.)

Polska: Paweł Sokół - Jakub Kiwior, Mateusz Bondarenko, Serafin Szota - Michał Skóraś (62. Jakub Bednarczyk), Adrian Stanilewicz (62. Adrian Benedyczak), Bartosz Slisz, Tomasz Makowski, Tymoteusz Puchacz - Marcel Zylla, Dawid Kurminowski (62. Łukasz Poręba).