2017-09-03 13:59 Łukasz Rabiega , PC Marcin Rajczak

Wygrana juniorów starszych

Drużyna juniów starszych Lecha Poznań wygrała w 5. kolejce z Miedzią Legnica 3:0 (1:0). Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Krzysztofa Kołodzieja zdobywali Jakub Draszczyk oraz Arkadiusz Kaczmarek. Gol na 2:0 dla Kolejorza był trafieniem samobójczym.

Lechici objęli prowadzenie i tym samym udokumentowali swoją przewagę pod koniec pierwszej części spotkania. W 37. minucie Jakub Draszczyk pokonał bowiem bramkarza gości. Po zmianie stron gracze prowadzeni przez trenera Krzysztofa Kołodzieja podwyższyli swoje prowadzenie. Najpierw w 58. minucie zawodnik Miedzi trafił do własnej bramki, a chwilę później wynik spotkania ustalił Arkadiusz Kaczmarek.

- W pełni kontrowaliśmy przebieg spotkania. Cieszy nas skuteczność pod bramką przeciwnika i to, że udało się zagrać na zero z tyłu - mówił po meczu drugi trener drużyny juniorów starszych, Jakub Leosz.

Po tym zwycięstwie zawodnicy zespołu A1 przesunęli się na piąte miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów grupy zachodniej. Gracze prowadzeni przez trenera Krzysztofa Kołodzieja następny mecz rozegrają na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 września o godzinie 12:00.

Lech Poznań - Miedź Legnica 3:0 (1:0)

Bramki: Draszczyk (37.), sam. (58.), Kaczmarek (69.)

Lech Poznań: Bartosz Przybysz - Mateusz Bieniek, Mateusz Skrzypczak, Marcin Maćkowiak, Oskar Nowak - Łukasz Norkowski, Eryk Kryg (80. Patryk Rząsa), Bartosz Bartkowiak (75. Jan Klimek) - Jakub Draszczyk (65. Kacper Janiak), Arkadiusz Kaczmarek, Michał Skóraś