W naszej aktywności społecznej chcemy wspierać się wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem innych instytucji, by efekty działań Lecha Poznań były jak najbardziej skuteczne. Stąd główne podmioty, z którymi realizujemy wytyczone przez nas kierunki naszych działań:
CukierASY - klub zrzeszający młodzież borykających się z cukrzycą typu 1 oraz ich rodziców i opiekunów. Ich celem jest zwiększenie wśród społeczeństwa świadomości czym jest ta choroba i pokazanie, że pomimo przeciwności zdrowotnych można uprawiać sport. Stowarzyszenie może pochwalić się dwoma sztandarowymi projektami. "Lekka na słodko" to Lekkoatletyczne Mistrzostwa Wielkopolski Dzieci z Cukrzycą. Pierwsza edycja odbyła się w 2023 roku na Stadionie Golęcin i zgromadziła ponad 70 uczestników. Innym ważnym przedsięwzięciem są Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą - "Czerwona Kartka dla Cukrzycy". Jest to turniej międzynarodowy, w którym udział biorą drużyny m.in. z Polski, Węgier, Niemiec, Bułgarii, Szwecji czy Anglii.
Trener Osiedlowy i Senioralny AWF - to inicjatywa sięgająca 2009 roku. Celem tego programu jest bezpłatna organizacja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci oraz młodzieży, aby zachęcić ich do aktywnego spędzania wolnego czasu bez komputerów oraz telefonów. Pod okiem trenerów grupy mogą uczestniczyć w grach zespołowych, ale również w grach ludowych i innych zabawach. Ponadto organizowane są także wycieczki do różnych miejsc w Poznaniu, spacery oraz gry miejskie. Z czasem, program ten został rozszerzony o zajęcia dla ludzi powyżej 60. roku życia. Seniorzy mają możliwość uczestnictwa w szeregu różnych zajęć takich jak Zumba, Aerobic, Fitball czy Joga.
Inicjatywa została doceniona i nagrodzona w przeszłości poprzez wygranie plebiscytu Inicjator - Najlepsza Poznańska Inicjatywa Pozarządowa.
Biegi amatorskie i wyczynowe - od wielu lat partnerujemy ważnym imprezom biegowym, takim jak Poznań Maraton i Poznań Półmaraton. Współpracujemy tutaj ściśle z Miastem Poznań, organizując specjalną strefę dla biegaczy - na trasie lub w miejscu, gdzie sportowcy odbierają pakiety startowe. Jest tam możliwość spotkania z naszymi piłkarzami, wzięcia udziału w proponowanych przez nas atrakcjach, spędzenia czasu w strefie chillout czy też otrzymania drobnych upominków klubowych. Staramy się kibicować sportowcom amatorom, wspieramy ich merytorycznie, a także zapewniamy ciekawą oprawę.
Wspieramy również inicjatywy biegowe związane z historią miasta i edukujące kolejne pokolenia. Tutaj należy wymienić Bieg Czerwca 56, który co roku upamiętnia tragiczne wydarzenia z 28 czerwca 1956 roku i wspiera kombatantów, a także Bieg Pamięci Powstania Wielkopolskiego, czyli nawiązujący do historycznych wydarzeń z 1918 roku, które pozwoliły na powrót ziem znajdujących się pod zaborem pruskim do Polski. Sami organizujemy też w okolicach święta niepodległości (11 listopada) trening 500 kcal na 500 kcal, kiedy nasi kibice mają okazję poćwiczyć pod okiem jednego z naszych trenerów i spalić kalorie, żeby potem móc z czystym sumieniem zjeść rogala świętomarcińskiego, czyli nasz lokalny przysmak.
Wsparcie inicjatyw kibicowskich - kibice Kolejorza, szczególnie skupieni wokół Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz, organizują wiele własnych inicjatyw promujących sport amatorski - tworzą i uczestniczą w imprezach kolarskich, biegowych oraz piłkarskich. Chcemy wspierać te wydarzenia i zapewniać im rozgłos. Wśród imprez biegowych należy wymienić Bieg Pamięci Powstania Wielkopolskiego, a także odbywającą się wiosną Kibolską Dychę. Z kolei w piłkarskim repertuarze jest grudniowy turniej Duszyczki Cup, za którym stoi Drużyna Wiary Lecha. To zmagania młodych futbolistów, między 9. a 12. rokiem życia. Nie brakuje również inicjatyw historycznych, jak choćby zbiórki powstańczej odbywającej się w okolicach 1 listopadach na poznańskich i wielkopolskich nekropoliach. Pieniądze zebrane wówczas pozwalają na renowacje, grobów, miejsc pamięci i pomników Powstańców Wielkopolskich.
Sektor Rodzinny/Strefa Rozrywki - chcemy, by dzień meczowy był niebiesko-białym świętem dla wszystkich kibiców. Dlatego staramy się fanów Lecha zapraszać na obiekt przy Bułgarskiej wczesniej niż tuż przed pierwszym gwizdkiem. Stąd też co spotkanie przygotowujemy specjalne atrakcje dla naszych najmłodszych kibiców. W cieplejsze miesiące na przestrzeni trawiastej w narożniku ulic Ptasiej oraz Bułgarskiej organizujemy Strefę Rozrywki. Tam najmłodsi kibice przez blisko trzy godziny znajdują dla siebie wiele atrakcji, m.in.: mogą pobawić się na rozmaitych dmuchańcach czy zobaczyć pokaz laserów/baniek mydlanych/akrobacji, itd. Tych atrakcji jest wiele, przed każdym meczem zmieniają się, ale co pozostaje niezmienne - dzieci przychodzą do naszej strefy z uśmiechem i spędzają czas na dobrej zabawie.
Przez cały sezon na trybunach Enea Stadionu działa z kolei Sektor Rodzinny (trybuna III im. Czapczyka). Tam poza atrakcjami tematycznymi i rozmaitymi warsztatami (co mecz są one inne), działają animatorzy, pod opieką których rodzice mogą zostawić swoje pociechy. Co ważne, dzieci mogą zostać tam (skyboxy nr 38 i 39) przez cały okres trwania meczu, a opiekunowie mogą odebrać je w dowolnym momencie, nawet tuż po zakończeniu spotkania.
Lech bez Barier - głęboko wierzymy w zasadę swobodnego i równego dostępu do sportu dla wszystkich. Właśnie dlatego powstał projekt, który ma umożliwić wygodny wstęp i komfortowy pobyt na trybunach stadionu dla każdego kibica. To inicjatywa skierowana do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, którzy w jej ramach mogą cieszyć się i emocjonować piłkarskim widowiskiem. Enea Stadion jest dostosowany do ugoszczenia nawet 266 osób niepełnosprawnych, w tym 70 poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Na wszystkie spotkania Lecha Poznań rozgrywane przy Bułgarskiej, przygotowaliśmy po kilkadziesiąt darmowych biletów dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Wejściówki będą udostępniane w systemie biletowym w chwili rozpoczęcia sprzedaży biletów na dany mecz. Jak się zgłosić do pogramu "Lech bez Barier"?
Next matches
Saturday
19.10 godz.20:15Recommended
Subscribe