2019-11-04 14:03 Adrian Gałuszka

Przedstawiciele Akademii na Lech Conference

Przedstawiamy sylwetki kolejnych prelegentów nadchodzącej, dziesiątej edycji Lech Conference. W piątek, 6 grudnia w Hali Uniwersytetu Adama Mickiewicza na scenie zameldują się przedstawiciele Lecha Poznań, trenerzy Przemysław Małecki i Hubert Wędzonka. W swoim wystąpieniu skupią się oni na zagadnieniu indywidualnego rozwoju zawodnika w procesie szkolenia Akademii.

Tradycją jednej z największych konferencji szkoleniowych w naszym kraju stało się to, że w rolę prelegentów podczas jednego z wystąpień wcielają się przedstawiciele Kolejorza. W minionych latach byli to m.in. dyrektor szkolenia Akademii, jego trenerzy odpowiedzialni za przygotowanie motoryczne czy szkoleniowcy młodzieżowych drużyn. Nie inaczej będzie i tym razem, ponieważ obok przyjezdnych z RB Lipsk, KRC Genk czy Chelsea FC wśród występujących na Lech Conference pojawią się drugi trener rezerw Lecha Poznań, Przemysław Małecki oraz opiekun juniorów starszych niebiesko-białych, Hubert Wędzonka.

- Podczas naszego wystąpienia poruszymy temat projektu treningu indywidualnego pozycyjnego. Takie zajęcia funkcjonują w klubie od lat, ale ostatnimi czasy mocno go zmodyfikowaliśmy, wręcz zunifikowaliśmy. Podnosimy go na wyższy poziom, chcąc działać w bardziej zaplanowany i przemyślany sposób. Dzisiaj to zagadnienie postrzegane jest w kategoriach długofalowych. Liczymy, że materiał do ewaluacji, jaki otrzymamy po kolejnych jego etapach przyniesie efekty w postaci tego, co jest najważniejsze w Akademii, czyli efektywnego rozwoju najzdolniejszych zawodników - opisuje asystent szkoleniowca Rafała Ulatowskiego.

W jego opinii dzielenie się wiedzą z gośćmi nadchodzącego wydarzenia jest jego wielką wartością. Młody trener nie wyobraża sobie sytuacji, w której Akademia Lecha jako wiodąca w Polsce miałaby nie przedstawiać ważnych aspektów szkoleniowych przy okazji takich wydarzeń, jak Lech Conference. Sam spotkał się z taką postawą podczas jednego z zagranicznych stażów i w pełni się z nią utożsamia. – Lech Conference ma poszerzać horyzonty trenerów. Najważniejsze, żeby podchodzić do tego jednak z otwartą głową, nie na zasadzie "kopiuj - wklej". Kiedy sam przebywałem na stażu w hiszpańskim Villareal usłyszałem, że jeśli potraktuję ich wskazówki jako inspirację w swojej codziennej pracy, wyjdę na tym najlepiej. W wypadku gdybym jedynie skopiował ich rozwiązania, to oni byliby zawsze pół kroku z przodu. Taka myśl powinna przyświecać szkoleniowcom, którzy spoglądają na prelekcje innych - tłumaczy młody trener.

W piątek, 11 października rozpoczęła się sprzedaż biletów na tegoroczne wydarzenie. Przypominamy, że liczba miejsc w tej edycji została ograniczona do 750, a w przeciągu niespełna miesiąca otrzymaliśmy spore zainteresowanie ze strony trenerów z całego naszego kraju oraz zagranicy. Konferencja jest certyfikowana, a uczestnictwo w niej automatycznie dopisuje szkoleniowcom pięć godzin w kontekście przedłużenia ich trenerskich licencji. W tym celu jednak goście muszą zarejestrować się na Lech Conference za pośrednictwem strony pzpn24.pzpn.pl. Nie warto czekać, zapewnij sobie miejsce na Lech Conference 2019 już dziś!

Następne mecze

Niedziela 25.10 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Cracovia
Czwartek 29.10 godz.21:00
Rangers F.C.
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij