2018-10-10 11:51 Adrian Gałuszka

Obsada turnieju Lech Cup

Coraz większymi krokami zbliża się 12. edycja turnieju Lech Cup, który odbędzie się w dniach 1-2 grudnia w poznańskiej Arenie. - Poprzednia edycja była dla naszej akademii historyczna, bo po raz pierwszy udało nam się sięgnąć po tytuł na własnym terenie. Naturalnie, myślimy o jego obronie, ale nie mamy wątpliwości, że poziom sportowy rozgrywek w tym roku będzie jeszcze wyższy - mówi koordynator Lech Cup 2018, Hubert Nowacki.

Ubiegłe edycje turnieju spotkały się ze sporym uznaniem ze strony przedstawicieli zagranicznych akademii. Marka organizowanego przez Akademię Lecha Poznań wydarzenia rosła wraz z upływem lat i to zaowocowało pojawieniem się na początku grudnia dwóch nowych zespołów: portugalskiej SL Benfica oraz angielskiego Arsenalu F.C. - Wiemy, jak mocnymi akademiami mogą pochwalić się oba te kluby w swoich krajach. Jesteśmy bardzo ciekawi szczególnie tego, jak zaprezentują się Portugalczycy, którzy świetnie spisują się we wszelkich juniorskich rozgrywkach międzynarodowych, ale dla nas pozostaję pewną niewiadomą - nie ukrywa Nowacki.

Co jeszcze wpłynie na atrakcyjność nadchodzącego Lech Cup? Oprócz nowych gości, będzie to obecność… starych dobrych znajomych. Mowa chociażby o takich ekipach jak Hertha BSC, Chelsea F.C. czy RSC Anderlecht. - W przypadku Anglików można powiedzieć, że nauczyli się grać w naszym turnieju. W 2016 roku zajęli siódme miejsce, by rok temu walczyć z nami w wielkim finale, w którym przegrali dopiero po karnych. Naturalnie, mówimy o innym roczniku zawodników, ale widać to w stylu gry i ich przygotowaniu do tego wydarzenia - zaznacza koordynator Lech Cup. - Anderlecht z kolei wraca do Poznania po rocznej przerwie, jego gracze prezentują bardzo wysoki poziom techniczny. Nie obawiamy się także o postawę Herthy, która praktycznie co edycję osiąga wynik w okolicach podium - dodaje.

Stawkę drużyn rywalizujących w Arenie uzupełnią FK Austria Wiedeń i SK Slavia Praga. Pierwsza z nich odwiedzi Poznań po raz pierwszy od kilku lat, druga z kolei regularnie rywalizuje z niebiesko-białymi w grach towarzyskich oraz na Lech Cup. - Slavia jest znanym nam przeciwnikiem, który w Czechach słynie ze swojego szkolenia. Mierzymy się z nią w wielu grach kontrolnych i zawsze są to spotkania o wysokiej intensywności i dobrym poziomie rywalizacji - podkreśla Nowacki.

W porównaniu z poprzednim rokiem nie zmieni się system rozgrywek najbliższego Lech Cup. Pierwszego dnia, w sobotę, wszystkie zespoły zmierzą się w jednej grupie. - Chodzi nam o to, żeby nasi goście mieli okazję sprawdzić się na tle każdego swojego rywala - tłumaczy koordynator wydarzenia. Następnie osiem ekip zostanie podzielonych na dwie grupy: Ligę Mistrzów oraz Ligę Europy, w których powalczą podczas dnia drugiego. Po zakończeniu tej części rozgrywek, zostaną rozegrane spotkania o siódme, piąte, trzecie oraz pierwsze miejsce.

Pełny skład Lech Cup 2018:

Lech Poznań
SL Benfica
Arsenal F.C.
Hertha BSC
RSC Anderlecht
Chelsea F.C.
Slavia Praga
FK Austria Wiedeń

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij