2017-12-08 13:01 Adrian Gałuszka , fot. Adam Ciereszko

Nenad Bjelica wystąpił na Lech Conference

W trakcie piątkowego Lech Conference jedną z prelekcji wygłosił szkoleniowiec Lecha Poznań, Nenad Bjelica. W poznańskiej Arenie Chorwat opowiedział o kontrataku jako jednej z form gry ofensywnej zespołu Kolejorza.

Trener Bjelica posłużył się konkretnymi przykładami udanych kontrataków przeprowadzonych przez niebiesko-białych w ubiegłej kampanii w Lotto Ekstraklasie. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z uwagami szkoleniowca odnośnie kluczowych aspektów decydujących o powodzeniu obejrzanych akcji.

Swój wykład rozpoczął jednak od części teoretycznej, w której scharakteryzował podstawowe cechy zarówno ataku pozycyjnego, jak i szybkiego przejścia z obrony do formacji ofensywnych. Następnie przeszedł do konkretnego przypadku analizy tego zagadnienia. W tym celu posłużył się przykładem przygotowań do spotkania austriackiej ligi, między prowadzonym przez niego AC Wolfsbergerem a SV Ried.

- Przybliżyłem dogłębną analizę, którą przeprowadziliśmy przed meczem z SV Ried. Do nas należało odpowiednie zdefiniowanie potrzeb i zadań, które wiążemy z kolejnym spotkaniem. Wiemy, jakimi mocnymi stronami dysponuje rywal oraz na co zwrócić uwagę w jego grze. Nie inaczej było w przypadku, który dziś zaprezentowałem wszystkim zgromadzonym – skomentował swoje wystąpienie szkoleniowiec, który prowadzi Dumę Wielkopolski od początku września ubiegłego roku.

46-letni trener wiele miejsca poświęcił zajęciom, które przeprowadził w ekipie AC Wolfbserger w trakcie tygodnia przed starciem z SV Ried. Opisał w dokładny sposób ćwiczenia, które w tym czasie zaordynował swoim piłkarzom. Wśród nich nie zabrakło gier zorientowanych na utrzymanie posiadania piłki, ale także jej rozegranie na małej przestrzeni.

Prelekcja opiekuna Kolejorza była szeroko komentowana przez uczestników Lech Conference. Za bardzo ciekawą uznał ją m.in. były trener Śląska Wrocław oraz Wisły Kraków, Tadeusz Pawłowski. – Nenad Bjelica przedstawił nam dokładne informacje w kontekście przygotowania do jednego z meczów ligi austriackiej. Dużym atutem tego wykładu była z pewnością dokładność, z jaką opowiedział o tych konkretnych przygotowaniach. W praktycznej części prelekcji interesujące przykłady stanowiły także poszczególne gole strzelane przez Lecha Poznań w ubiegłych rozgrywkach – ocenił obecny dyrektor akademii Śląska Wrocław.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij