2018-11-30 16:51 Karol Szumlicz , fot. Adam Jastrzębowski

Lech Conference nadal się rozwija

W corocznej konferencji szkoleniowej dla trenerów biorą udział osoby związane na co dzień z Kolejorzem. - Lech Conference jest świeżą dawką wiedzy i trochę innego spojrzenia - mówią zgodnie trenerzy i pracownicy Lecha Poznań obecni w hali UAM na Morasku.

Wśród licznie zgromadzonych gości, na hali UAM przy ulicy Zagajnikowej zjawiło się wiele osób związanych z różnymi drużynami poznańskiej drużyny. Na trybunach byli m.in. Dariusz Dudka, zawodnik rezerw Kolejorza, ale również kursant UEFA B+A.

- Dla mnie jest to pierwszy udział w Lech Conference. Można tu trafić na ciekawe spostrzeżenia trenerów, różne spojrzenia. Każdy ze szkoleniowców inaczej podchodzi do treningów i inaczej sobie układa plan. Po takim spotkaniu wiele rzeczy można sobie w głowie poukładać i w przyszłości wdrożyć to w treningu - podkreśla.

Na wzrastającą renomę Lech Conference zwracają uwagę inni, licznie zgromadzeni trenerzy, którzy pracują w Akademii Lecha Poznań, zarówno w Poznaniu jak i we Wronkach. - Lech Conference to wielkie wydarzenie dla każdego trenera. Nie przypominam sobie, żeby poza konferencjami organizowanymi przez PZPN zebrało się tylu szkoleniowców. Mamy okazję porozmawiać ze sobą, zobaczyć jak pracują inne akademie. Konferencja cały czas się rozwija, rośnie świadomość i wiedza trenerów. To nie jest tylko na zasadzie obserwacji i podpatrywania, tylko merytorycznej dyskusji. Na podstawie tego co widzimy, możemy pewne rzeczy modyfikować i przekładać na nasze treningi - mówi Jakub Kopania, szkoleniowiec rocznika 2009.

Tegoroczna konferencja została zdominowana przez szkoleniowców z Półwyspu Iberyjskiego. Swoje przedstawienia prezentowali m.in. Diogo Teixeira, Raul Oliveira czy Amilcar Carvalho. - Dzisiaj mamy kierunek portugalski, jest to duży dopływ wiedzy, co roku uaktualnianej. Każdy szkoleniowiec musi się cały czas samodoskonalić, więc dzisiaj klub umożliwia nam, trenerom klubowym, otrzymanie takiej dawki wiedzy, z której staram się korzystać. Nikt nie powinien bazować tylko na doświadczeniu, ponieważ piłka jest na tyle dynamiczna, że zmienia się bardzo szybko i powinniśmy czerpać wiedzę z wielu źródeł - zaznacza Marcin Kardela, trener trampkarzy Lecha Poznań.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:40
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij